Здоровий спосіб життя – 10 принципів

Автор | 7 Грудня, 2019

На нашу думку здоровий спосіб життя грунтується на 10 основних принципах, реалізація яких в повсякденному житті гарантує поліпшення якості життя і самопочуття в цілому. І так.

1. Починати день з рясного сніданку
На сніданок найкраще їсти цільне зерно, яке буде повільно заряджати вас енергією протягом усього ранку. Вибирайте бутерброди з цільнозернового хліба, вівсянку з горіхами або пасту з нуту.

2. Їсти регулярно
Знову і знову ми чуємо про п’ятиразове харчування кожні 3 години. Але це дійсно надзвичайно важливо. Регулярне харчування дозволяє регулювати роботу організму, прискорює обмін речовин і зменшує почуття голоду, під час якого ми можемо поглинати все, що маємо під рукою.

3. Різноманітність в харчуванні
Переконайтеся, що кожен прийом їжі містить різні продукти. Намагайтеся не їсти хліб з шинкою на сніданок, обід і вечерю. Готують різні види паст, сиру і салатів. Їжте сирі овочі якомога частіше, бажано 5 раз в день, і пам’ятайте, що ваша тарілка завжди барвиста. Вживання в їжу різнокольорових продуктів забезпечує надходження поживних речовин і вітамінів з різних груп.

4. Не харчуватися сильно обробленими і кондитерськими виробами
Чим більше оброблений продукт, тим менше поживна цінність. Магазинні солодощі є джерелом порожніх калорій, легкозасвоюваного цукру і транс-жирів, які викликають атеросклероз. У свою чергу, солоні закуски, китайські супи і готові страви покривають нас сіллю, глутамат натрію, а також канцерогенним акриламидом.

5. Випивати необхідну кількість води
Щоб компенсувати щоденну втрату води з організму, ми повинні пити не менше 1,5 – 2 літрів в день. Належна гідратація клітин дозволяє організму нормально функціонувати, тому що всі процеси в ньому відбуваються у водному середовищі.

6. Фізична активність
Регулярні помірні фізичні вправи підвищують працездатність організму, насичують киснем клітини мозку і організму і сприяють поліпшенню психічного стану. Зрештою, зусилля розслабляє розум. Якщо у вас немає часу на заняття аеробікою, вирушайте на прогулянку, поїдьте на роботу на велосипеді, а у вихідні дні вирушайте в басейн, замість того щоб сидіти на дивані. Фізичні вправи не повинні бути важкою роботою.

7. Розслаблення і відпочинок
Знайдіть час тільки для себе. Читати книгу, слухати улюблену музику, домовитися про зустріч з одним. Тільки не кажіть про проблеми весь час! Такі прості речі дійсно допомагають підтримувати душевну рівновагу.

8. Робота над своєю самооцінкою
Подумайте, скільки разів ви критикували себе, звинувачували себе в речах, які ви не можете контролювати, і в якості компліментів у вас виникають алергічні реакції. Подумай, звернешся ти до такої дитини? Знайдіть свого внутрішнього дитини і принаймні один раз в день хваліться тим, що ви зробили сьогодні.

9. Якісний сон
Не дозволяйте своєму житті нав’язуватися вам і виспатися. Ви будете не тільки фізично здоровіші, але і веселіше, зосереджені і ефективніше на роботі.

10. Будь-які зміни – невеликими кроками

Згодом відмова від подальших звичок стане все меншою проблемою.