Вироби з вати. Картини з вати і об’ємні іграшки з вати

Автор | 26 Грудня, 2019

Варто гідно оцінити вату – недорогий, але дуже корисний матеріал, який широко застосовують не тільки в медичних, а й в побутових цілях. Гірлянди з вати стали оригінальним новорічним прикрасою ще в минулому столітті, але сьогодні представлені вироби з вати набагато вправнішим і досконаліше.

Серед виробів – дивовижні картини, об’ємні іграшки та інші варіанти фігур, які із задоволенням виконують дорослі і діти.

 

Картини з вати

Прості картини з вати з легкістю виконують навіть діти 5-6 років.

Все що необхідно:

– нанести малюнок на кольоровий картон або роздрукувати його в чорно-білому варіанті через принтер.

– змастити клеєм все контури і деталі зображення.

– скрутити з вати невеликі джгутики і обвести ними контури картинки.

– починаючи з лівого кута, покрити тонким шаром вати всі необхідні деталі.

Такий варіант картинки є найбільш простим і підходить для дитячого саду і молодших класів.

 

Вироби з вати. Картини з вати і об’ємні іграшки з вати

Старшим школярам і дорослим людям підійде більш тонкий підхід до виготовлення малюнків.

Для виконання картини знадобиться:

– оксамитова папір (чорний, темно-фіолетовий колір)

– жовта копіювальний папір

– чорно-білий макет зображення

– пінцет

– вата.

1. Наклейте лист оксамиту на картон, це зробить основу більш твердої, а процес виконання найбільш комфортним.

2. Використовуючи чорно-білий макет і копіювальний папір, перенесіть малюнок на оксамитову основу. Не варто малювати зображення олівцем, так як структура листа при це значно зіпсується.

3. Перш ніж наносити вату, захистіть від попадання ворсинок ті ділянки, які повинні залишатися темними. Для цього з оксамиту виріжте шматочки і покладіть їх ворсистою стороною вниз.

4. Покривати малюнок ватою починайте з очей (якщо мова йде про картину тваринного). Далі робота триває з лівого на правий бік. Рухаючись саме в такому напрямку, можна не боятися, що випадкове рух руки зіпсує картину.

5. Шматочки вати потрібного розміру відокремлюйте і укладайте за допомогою пінцета, а потім прикладайте їх до оксамиту.

6. На завершення роботи зніміть всі захисні шматочки і ви побачите дивовижний малюнок, який без сумніву можна помістити в красиву рамку і не відрізнити від магазинного шедевра.

Об’ємні вироби з вати своїми руками

Вироби з вати виглядають оригінально і красиво. Готові вироби можна прикрашати, оформляти фурнітурою, надаючи фігуркам яскраві кольори і мотиви.

Для виконання об’ємної іграшки з вати знадобиться:

– фольга

– канцелярський клей

– сторінки газет або журналів

– гуаш

– лак для волосся

– вата

– додаткова фурнітура для оформлення.

1. Для початку подумайте, яку саме фігурку з вати ви хочете зробити. Потім, зімніть з газети всі необхідні деталі і з’єднайте їх фольгою. Вийшов макет бажаної іграшки, який потрібно тепер обклеїти ватою.

2. Вату скачайте в невеликі кульки, які виглядають тим акуратніше, ніж вони менше. Розміри кульок в іграшці можна поєднувати. Скачувати вату буде легше, якщо час від часу змочувати пальці водою.

3. У зручному посудині змішайте клей з водою в пропорції 3: 1 або 2: 1. Зважайте на те, що більшу кількість клею зробить поверхню кульок більш гладкою.

4. Безпосередньо перед склеюванням змастіть макет чистим клеєм, а потім, занурюючи кульки повністю в розчин, по черзі приклеюйте їх до макету. Виконавши перший шар, залиште виріб до повного висихання. Приблизно через добу може тривати ще, приєднуючи зверху кульки ще одним шаром.

5. Збризніть саморобку з вати лаком для волосся, це зробить його більш гладким. Намалюйте або виконайте з пластмасових деталей мордочку іграшки, а потім прикрасьте її додаткової фурнітурою.

6. Якщо є бажання, після висихання іграшку можна пофарбувати в будь-який колір.

Дивно легка і красива виріб з вати своїми руками порадує дитини, а можливість прикрасити її самостійно ще більш посилить інтерес до творчості!