Вироби з природного матеріалу своїми руками

Автор | 31 Січня, 2020

Не секрет, що вироби з природного матеріалу своїми руками можуть стати відмінним варіантом хобі. Таке заняття буде корисним і розвиває варіантом проведення часу з дітьми. Або перетвориться для дорослих в спосіб душевно відпочити і самореалізуватися в творчості.

Вироби з природних матеріалів бувають найрізноманітнішими по виду, розміру, екстер’єру і призначенню. Але, з точки зору автора, будь-якого варіанту таких виробів притаманне дуже гідне якість – основні видаткові матеріали практично нічого не коштуватимуть. А тому, можна безбоязно тренуватися, купувати потрібні навички, не шкодуючи про даремно витрачених складових роботи.

Своїми руками майструвати з природного матеріалу

Такі серйозні вироби, як меблі ручної роботи (з корчів, спилов дерева, лози, каменю та інших природних матеріалів) можуть зажадати у виготовленні застосування спеціального інструменту. Коли питання буде стосуватися довгострокового захоплення, можна і піти на певні витрати. Якщо ж хочеться просто спробувати себе, оптимальний варіант в категорії саморобної меблів може являти собою лоза.

Плетені предмети гарнітуру дуже стильно виглядають, створюючи затишний «сільський» колорит. А про тонкощі процесу виготовлення таких виробів є багато майстер-класів і навчальних статей. Можна прочитати там і про підготовчі роботи з матеріалом (коли зрізати вербову лозу, як її обробляти), і про варіанти власне плетіння (створення форми, візерунки).

Треба врахувати, що крім гілочок верби знадобляться і дерев’яні або металеві деталі каркаса. А починати навчання плетіння меблів завжди краще з більш простих виробів, таких як табурети або пуфи. В цілому ж, подібні вироби під силу, скоріше, дорослим майстрам. Для дітей робота здасться складною. Тим більше, вона вимагає посидючості, великої акуратності і прикладання певних зусиль.

З корчів, гілок або коріння загиблих дерев теж можна створювати різноманітні декоративні шедеври. Тут головними помічниками стануть розвинена фантазія і вміння розгледіти за натуральною формою приховані лінії майбутнього виробу. Зате, часто в роботі не потрібно нічого, крім заготівлі, пилки або лобзика, пензлики і лаку для фінального покриття. Якщо є доступ до джерела природного матеріалу (ліс, гай, парк поблизу від будинку), то подібне хобі – відмінний варіант проведення вільного часу.

Варті уваги і такі природні матеріали для рукоділля, як глина, сухоцвіти, сушені трави, скелетовані листя рослин, очерет, морські раковини молюсків, камені, корали і так далі. Зазвичай вони застосовуються для створення компактних або середнього розміру композицій. Але, іноді розмах художньої думки авторів робіт просто вражає. І тоді публіка може побачити саморобні будинку з дарів природи, мощені галькою або деревними спилами доріжки та іншу незвичайну красу.

Падалка дитячими руками з природних матеріалів

Гігантський потенціал для спільного з дітьми творчості дає навколишнє середовище. Вироби з природного матеріалу своїми руками робити можна і з банальних круп, що є в розпорядженні кожної господині. І з шишок, гілок, хвої, камінчиків, черепашок, кукурудзяних качанів, сушених квітів і насіння … Складно навіть перерахувати всі варіанти одних лише природних матеріалів для дитячої творчості.

З найбільш простого і доступного, можна назвати ті ж злакові або бобові крупи, шкаралупу від курячих яєць. Використовуючи їх, клей ПВА і барвники (від дорогих акрилових, до гуаші, акварельних фарб або харчових), можна робити з дітьми різні вироби. Наприклад, малювати картини, клеїти і прикрашати панно, прикрашати вази і квіткові горщики, або навіть створювати об’ємні фігури.

Більшості дітей подобаються тварини. З соснових шишок, каштанів, кукурудзи, соняшникового насіння або насіння лопуха (реп’яха) можна створити найрізноманітніші звірині фігурки. Особливою простотою, а тому і популярністю, відрізняється створення різноманітних «їжачків». Для цього всього-то й потрібно – зробити нібито колючий кульку-тіло, приєднаний до гостроносої мордочці – вийде легко впізнаваний силует. Зображень таких фігурок в інтернеті безліч. Як їх робити, можна зрозуміти і без докладного опису. Хоча, вистачає і майстер-класів з цієї тематики.

З листя теж багато чого можна створити. Це і плоскі картинки на будь-які теми, і квіти (цілком ефектні троянди з червоних або жовтих кленових листочків), і колажі, і вирізані силуетні фігурки, і багато іншого. Радісною подією може стати вихід на природу для збору красивою осіннього листя. Порадує і вечір, потім проведений в роботі над створенням вироби. Дітям обов’язково сподобається так проводити час з батьками або іншими старшими. Варто тільки пам’ятати, що сушена листя кришиться, а тому розрізання або вигин цього матеріалу треба робити, поки він ще свіжий.

З пір’я та хутра виходять веселі пухнасті фігурки, помпони, красиві незвичайні квіти. Цікавих ефектів можна досягти при змішуванні цих матеріалів з іншими, природного або штучного походження.

З кінця літа і початку осені відкривають простір для рукоділля плоди баштанних культур. З них вирізують різноманітні кошики, судини і більш складні вироби. Якщо робота виконується з дітьми, процес поїдання м’якоті плоду може надати атмосфері веселощів і гарного настрою.

А в цілому, з яких би природних матеріалів не створювалися вироби, вони завжди додають інтер’єру якийсь акцент простоти і довірливості. Творчість такого роду багатьом приємно, і часто позитивно оцінюється глядачами.