Вплив хобі на розвиток особистості

Автор | 31 Січня, 2020

Людині з ранніх років говорять: «Навіщо тобі це …? На твоєму занятті не заробиш »і т.д. Як правило це говорять батьки, або вчителя. Під впливом їх думки, дитина відмовляється від улюбленого заняття. Або вже щодо доросла людина вирішує кинути своє хобі, тому що, інші вважають його марною тратою часу. Як підсумок, людина втрачає будь-яке бажання займатися хоч чимось.

З іншого боку, психологи стверджують, що у людини має бути хобі. Успішні підприємці також стверджують, що людина з улюбленою справою досягає більшого і працює якісніше, ніж той, у кого хобі немає.

Фізіологічний аспект

Людина, в першу чергу істота, затрачений енергію. Він отримує калорії з їжі, які потім витрачаються на фізичну і розумову діяльність. Якщо людина спожила велику кількість калорій, то йому слід зайнятися активною фізичною діяльністю, щоб не страждати від надлишкової ваги.

Теж стосується і розумової діяльності. Хобі, це спосіб витратити зайву енергію. Не тільки психологічну, а й фізіологічну. Наприклад, людина працює слюсарем. Він більшу частину дня присвячує фізичній роботі, яка вимагає від нього точних дій. При цьому, йому необхідно дотримуватися допуски і припуски для кожної деталі, що дає ще і інтелектуальне навантаження. По поверненню додому, це слюсар починає малювати або він тільки вчиться.

Суть в тому, що людина займається чомусь більше року переводить свій організм в режим жорсткої економії. Іншими словами, тіло навчилося працювати на максимум витрачаючи мінімум. І слюсарю, не дивлячись на інтелектуальну і фізичну навантаження, необхідно витратити енергію на творчість.

Навчання образотворчому мистецтву, в даному випадку, виступає як головний споживач енергії. Так як для навчання чимось новим витрачається велика частина енергії. Отримання нових знань, дає велике навантаження на мозок, йому доводиться створювати додаткові нейронні зв’язки. Для цього, йому потрібна додаткова глюкоза і Омега-3. Дієтологи підтверджують, що вивчаючи для себе щось нове, людський організм витрачати більше цукру. Через це, люди займаються інтелектуальним і творчим хобі, знижують ризик виникнення хвороби Альцгеймера, цукрового діабету та інсульту.

Психологічний аспект

Слюсар на заводі відчуває Фізичне НАВАНТАЖЕННЯ в сукупності з інтелектуальної. При цьом ВІН вчиться малювати. Если фізіологічно его хобі обгрунтовано тім, что намагається вітратіті более ЕНЕРГІЇ, то других бачимо причини не віявляється.

Однако, психологи и неврологи стверджують, что будь-Якій людіні необхідній моральний відпочинок. Відпочинок в Концепції психології, це зміна виду ДІЯЛЬНОСТІ. Для слюсаря малювання, це способ реалізуваті творчий Потенціал.

Если слюсарний ремесло требует напруги пам’яті, для того, щоб сделать правильну допуск, то образотворче мистецтво требует розслабленості и емоційного сприйняттів.

Спрямованість хобі

Будь-яке заняття вимагає часу. Однак не всі заняття однаково можна вважати хобі. Так, спілкування з друзями можна вважати справою для душі, але якщо воно не приносить користі для розвитку особистості, то це не хобі. Тим більше, що спілкуватися з друзями люди ходять в бари, де вживають алкоголь, а це додатковий деструктивний чинник.

З іншого боку, якщо людина з друзями збирає групу для виконання музики, то це вже справжнє хобі. Адже так людина вчиться вносити свій вклад в загальну справу і, одночасно, віддавати емоційну енергію. Тим більше, що для того, щоб навчитися грати в групі потрібно додаткові заняття саме з цим колективом. Необхідно освоювати нові знання і прийоми, щоб доповнювати кожного члена групи.

У випадку зі слюсарем, малюнок, це спосіб вираження емоцій. Також і з будь-якою людиною. Хобі виступає як альтернативний спосіб вираження себе. Фізіологи і психологи знаходять в хобі спосіб захистити людину від психологічних розладів і проблем зі здоров’ям.