Весело зустрічаємо Хелловін

Автор | 6 Лютого, 2020

радиція відзначати переддень Дня всіх святих прийшла до нас із США. Однак історія цього свята сягає глибоко в минуле. Перші згадки про нього зустрічаються в літописах древніх кельтів. І хоча цей день не рахується офіційним вихідним або державним святом його широко відзначають у всіх англомовних країнах, а також в Сінгапурі, Південній Кореї, Японії, Австралії та Нової Зеландії. Порівняно недавно Хелловін прийшов і в нашу країну.

Що ж відбувається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада?

Вважається, що саме в цей вечір стирається грань між світами живих і мертвих, і вся нечиста сила знаходить свободу. Тому живі люди вбираються в страхітливі костюми, щоб відлякати привидів і не стати здобиччю мертвих. А з першими променями сонця темні сили знову повертаються в небуття, і добро запановує на землі.

Неодмінним атрибутом свята є ліхтар, вирізаний з гарбуза, або «світильник Джек». Це до речі теж відгомін стародавніх ірландських легенд і переказів, про хитрого фермера Джека, обдурила диявола і не потрапили після смерті ні в пекло, ні в рай. Він приречений поневірятися по землі з гарбузової головою і палаючим вуглиною всередині. Традиційними кольорами свята вважаються яскраво-оранжевий і фіолетовий, а також готичні поєднання чорного і білого.

Незважаючи на те, що у нас глави найбільших релігійних конфесій, оголосили Хелловін “поза законом”, вже багато років він святкується повсюдно.

Що ж робити в цей чаклунський вечір?

Відправитися на шабаш

Майже всі клуби проводять тематичні вечірки. Відвідайте одну з них і повірте, не пошкодуєте. Тільки, зрозуміло, про костюмах варто подбати заздалегідь. Адже незвичайний вид і страхітливий макіяж – невід’ємні атрибути свята. Ким вбратися вирішувати вам. Ви можете постати у вигляді таємничої відьми або приведення, спокусливою русалки або кровожерного вампіра. Ким буде ваш супутник – скелетом, магом, чортом, кажаном або вовком? Все залежить від вашої фантазії. Можна купити готовий костюм, а якщо дозволяє час – Ви можете це зробити своїми руками. Тоді вам точно не буде загрожувати небезпека зустріти на вечірці свого двійника.

Влаштувати домашній зліт привидів

Чи не хочете штовхатися в клубі серед чужих людей? Запросіть друзів до себе додому. Святкування Дня всіх Святих прекрасний привід зібратися всім разом. До Нового року ще далеко, а так хочеться повеселитися в колі рідних і близьких. Так що, сміливо прикрашайте свій будинок гарбузами, павутиною, свічками, скелетами і іншої відьмацької атрибутикою і чекайте гостей. До речі частування теж можна приготувати в стилі Хелловін. Томатний сік цілком зійде за кров, а равлики і жаб’ячі лапки на закуску будуть як не можна до речі. Костюми на домашній вечірці теж необхідні. У них буде набагато веселіше і незвичніше.

Поворожити на роботі

Якщо у вас дружний колектив з хорошим почуттям гумору, то відьомський шабаш можна влаштувати і в офісі. Обов’язкова гарбуз-ліхтар, шоколад і печиво у формі кажанів і жаб, забавні головні убори і моторошні маски – ось і готовий свято прямо на робочому місці. До речі тут можна провести і традиційні для Хеллоуїна розваги – ворожіння, яблучний бобін – виловлювання яблук зубами з миски з водою і колядки. А випрошувати цукерки можна відправитися в сусідній відділ.

Полякати всіх в сауні

Заздалегідь забронювати сауну не складе великих труднощів. Подбайте про її виготовленні, можна надати їй вигляду старого покинутого замку. Драпірування із простирадл, напівтемрява, свічки в гарбузах і відповідна музика змусять гостей здригнутися. А щоб не було нудно походи в парну можна чергувати з різноманітними конкурсами та відьомський розвагами. Наприклад, танцем русалок або демонічним стриптизом.

Усамітнитися з коханою

Хелловін прекрасний привід для романтичного вечора з коханою людиною. Проведіть його вдвох, у ванній або спальні. Свічки, шампанське і таємничий аромат пахощів. Станьте для нього неповторною і загадковою чаклункою. Нехай в цю чарівну ніч магія подесятерить ваші любовні чари. Адже це вечір просто створений для спокушання.

«Trick or Treat!» – «витівка чи частування!»

За традицією напередодні Дня всіх Святих в США діти, одягнені в костюми і маски, відправляються випрошувати солодощі у сусідів. Стукаючи в двері, вони простягають мішок для частування і вимовляють традиційну фразу – «витівка чи частування!» Чим ми гірші? Вбираємося страшніше, беремо велику сумку для цукерок і вирушаємо по рідним і знайомим. І так поступово, обростаючи все новими однодумцями, під ранок можна зупинитися всією компанією на чиємусь кухні і влаштувати чаювання з зібраними солодощами.

Незвичайні декорації

Ідея свята така, що чим чудніше і страшніше буде місце, де його зустрічають, тим краще. Звичайно, ми не будемо радити вам, проникати в цю чарівну ніч у замкнені музеї, закриті катакомби та інші заборонені місця. Але ж є і загальнодоступні варіанти. Наприклад, метро. Звичайно не до ранку, але до першої години ночі, коли воно буде ще відкрито, ви цілком встигнете повеселитися, катаючись на поїздах в страшних костюмах і спостерігаючи за реакцією пасажирів. Однак пам’ятайте, що перебуваєте в громадському місці, а тому пристойна поведінка і відсутність алкоголю будуть вам необхідні. Інакше можна зустріти наряд міліції і відправитися святкувати Хелловін в відділення. Це місце звичайно оригінальне і досить страшне, ось тільки навряд чи ви тоді зможете отримати задоволення від святкової ночі.

До речі, є ще не мало таємничих місць: підвал, дах, парк або сквер, цвинтар і т.д. Тут все залежить від ваших бажань і амбіцій.

У будь-якому випадку цей вечір варто відзначити і повеселитися, як слід. Адже вогкою восени нам всім так не вистачає позитивних емоцій.

А Хелловін це прекрасний спосіб зарядитися гарним настроєм до самого Нового Року.