String Art: ідея для хобі

Автор | 7 Грудня, 2019

На сьогоднішній день налічується величезна кількість варіантів для рукоділля. String art – одне з нових варіацій у творчості hand made яке складається з цвяхів і ниток.

Історія string art

Створення даного виду рукоділля англійськими ткачами доводиться на XVII століття. Більшого вдосконалення цього виду рукоділля принесла англійська вчений Мері Буль. Вона придумала спосіб інтерпретації геометричних фігур, для навчання своїх учнів. Заняття проходили з використанням дошки, на якій були прибиті цвяхи, де за допомогою ниток створювалися різні геометричні фігури. Через деякий час, string art як уже сформувався вид мистецтва, був представлений американським дизайнером Джоном Еіхенгером. В англійській мові слово «string» перекладається як «струна», «мотузка».

 

Інструменти, необхідні для створення картин в техніці string art.

За допомогою техніки string art можливо створити що не складну картинку для декору, так і велике полотно з малюнком.

Для створення необхідно мати:

• основу (дошка, фанера, щільний картон);

• надруковане або намальоване зображення, яке необхідно відтворити на полотні (слова, фотографія, малюнок, абстракція і тд.);

• цвяхи (1-2 см);

• невеликий молоток, плоскогубці;

• різнокольорові нитки (швейні, шерстяні, шовкові).

 

Технологія створення картин в техніці string art

Зібравши всі необхідні компоненти для створення картини, можна приступати до створення. Потрібно перенести ескіз майбутнього малюнка на основу, шляхом фіксації матеріалу на клей або скотч. Далі, слід забивати цвяхи по контуру, на рівній відстані один від одного. Забивати коштує не повністю, над поверхнею залишаючи 5-6 мм. Паперовий ескіз можна прибирати і починати формувати картину за допомогою потрібних кольорових ниток. Нитки повинні бути міцні і кольорові, щоб надати картині насиченість. Намотування ниток може бути або хаотична, або симетрична з чіткою лінією. Нитки слід намотувати не сильно міцно, щоб не стягнути цвяхи, але і не слабо, щоб не втратити чіткість малюнка. При роботі з нитками різних кольорів, можна робити цікаві та різноманітні поєднання і накладання.

Техніка string art новий напрямок, швидко набираючи популярність і активних користувачів. Ефектна і оригінальна картина, створена запропонованим методом, може послужити чудовою прикрасою для будинку, офісу, може стати незвичайним подарунком. Освоївши ази, можна удосконалюватися в цьому напрямку і створювати унікальні творіння, які можуть принести не лише естетичну насолоду, а й дохід.