Стаття про блокнот: історія, різновиди

Автор | 6 Січня, 2020

Стильний, елегантний і функціональний аксесуар – блокнот – сьогодні повсюдно почали вживати ділового етикету. Історія сучасних записників налічує більше 200 років, і прийшли вони зі світу мистецтва.

У XVII-XIX століттях на балах вважалося непристойним танцювати більше двох-трьох танців з одним і тим же партнером, в разі якщо він не був нареченим, тому дамам доводилося вести облік послідовності танців і партнерів, інакше можна було легко заплутатися. Для цих цілей існували спеціальні «carnetdebal» – карне або бальна записна книжка. Їх робили у вигляді золотих, перламутрових або срібних футлярів, несесерів, кулонів, віял і прикрашали перлами, коштовним камінням, мініатюрними портретами, емалями і розписом. Карне дбайливо зберігали від чужих очей, тому як часто в нього записували особисту інформацію куртуазного характеру. У подарунок його можна було отримати тільки від дуже близької людини, наприклад, золоту гравіровану записну книжку підніс Катерині II її фаворит князь Потьомкін. З плином часу карне стає обов’язковим атрибутом вечірнього бального туалету, їм починають користуватися і чоловіки.

Історична довідка

Слово французького походження: «bloc-notes» – стопка скріплених між собою аркушів чистого паперу для записів. Переплетчики французьких мануфактур виробляли їх з XIX століття поряд з книгами і поставляли в канцелярські магазини Парижа. Однак, виробництво не було масовим, і блокноти для записів вважалися рідкісним ексклюзивом, їх власниками ставали представники багатих станів і творчої інтелігенції: поети, письменники, філософи, мандрівники, мислителі і художники. Для захисту від зношування і впливу зовнішніх чинників, листи блокнотів захищали обкладинкою з міцної бавовняної тканини чорного кольору званої «молескін». Популяризації цього аксесуара сприяло використання блокнотів легендарними діячами мистецтв і культовими особистостями, такими як Анрі Матісс, Ернест Хемінгуей, Марк Твен, Гертруда Стайн, Пабло Пікассо і багатьма іншими.

Різновиди блокнотів

Завдяки багаторічним удосконаленням, сьогодні ми маємо вражаючу кількість різновидів блокнотів і записників: адресні, кулінарні, телефонні, нотні, щоденники, тижневики, кишенькові, соулбукі, японські і безліч інших. Відмінну функціональність забезпечують за допомогою твердої палітурки, внутрішніх кишень, закладки, заокруглених кутів, кріплення для ручки або олівця. Записники, створені спеціально для ділових людей або мандрівників, містять довідкову інформацію про валютах, великих містах і столицях, картах та інше. Найбільш затребуваними серед грандіозного безлічі залишаються авторські блокноти ручної роботи, адже крім функціональних завдань вони задовольняють ще й естетичні запити. Фантазійні елементи декору на аксесуарі особистого користування гармонійно поєднуються з енергетикою свого власника і ефектно демонструють його вишуканий стиль і смакові переваги. Така штучка стане не тільки надійним хранителем Ваших найпотаємніших думок, а й спонукатиме матеріалізації позитивних емоцій.