Snowshoe – ходьба в льодоступах, снігоступах

Автор | 15 Грудня, 2019

Якщо влітку можна займатися ходьбою по доріжках парку, то що робити взимку? Адже великий шар снігу може сильно ускладнити ходьбу. Але зневірятися не варто. Адже можна займатися новим видом спорту, який, до речі, рік від року стає тільки популярнішим. Це snowshoe – ходьба в снігоступах.

Насправді, снігоступи відомі людству з найдавніших часів. Археологи вважають, що найперші пристосування для ходьби по снігу з’явилися приблизно 4 000 років тому в районах Центральної Азії. В цей час людям необхідно було переправлятися через великі снігові масиви. Перші снігоступи мало нагадували сучасні. Це були скоріше личаки. Сучасні ж снігоступи виготовляються з пластика і мають кілька варіантів кріплення. Деякі з них дозволяють надіти ці пристосування на звичайні черевики спортивного типу.

Для ходьби на снігоступах не потрібно абсолютно ніякої підготовки. Якщо для ходьби на лижах потрібні палиці, то при ходьбі на снігоступах можна без них обійтися, та й спорядження теж ніякого не потрібно. Лижі займають багато місця, а снігоступи можна довезти до пункту катання в звичайній сумці. При ходьбі на лижах потрібно їхати туди, де прокладена лижня або хоч якась траса. А в снігоступах ви можете ходити там, де побажаєте. Ви можете залізти в них в самі важкопрохідні лісові нетрі, там, де не зміг би пройти лижник.

Є країни, в яких snowshoe став моторошно популярний, там навіть влаштовуються змагання з цього виду спорту, наприклад, в Канаді. Тут вони за своєю популярністю можуть вже зрівнятися з лижами. Без них не обходяться багато прогулянки в гори, походи і навіть романтичні зустрічі на природі. На даний час снігоступи хорошої якості коштують близько 80-200 євро. Але для звичайних прогулянок можна використовувати снігоступи власного виготовлення – і дешево, і сердито! На даний час в інтернеті можна знайти багато інструкцій і схем по самостійному виготовленню цього виду спорядження.

Ну а для тих, кого snowshoe з якихось причин не влаштовує, можна порадити хайкинг. Цей вид спорту перегукується з одночасним розвагою, так як поєднує в собі звичайну ходьбу з періодичним походом в ресторани або кафе.

Але, щоб мати право замовити будь-яке блюдо, треба спочатку постаратися – протягом години або навіть півтори години підніматися в гори. Цей вид спорту більше підійде нудьгуючим туристам на лижній базі, які з якихось причин бояться їздити на лижах. Після підйому в гори можна спускатися назад. І відразу бігом до найближчого ресторану, балувати себе якимось гастрономічним шедевром. А можна відразу ж приєднатися до якої-небудь тусовці. Це буде гідна нагорода для тих, кого в звичайному житті не заженеш ні на каток, ні на лижну трасу.