Скрапбукінг для початківців.

Автор | 16 Грудня, 2019

Приємний і цікавий метод прикраси сімейних і особистих фотоальбомів. Він допомагає розповісти історію, за допомогою тактильних і візуальних образів.

Історія

Скрапбукінг йде корінням в далеке минуле. Можна легко згадати пушкінських красунь з їх альбомами, в які вони писали вірші, цитати з романів і прикрашали їх своїми малюнками.

Зародився ж скрапбукінг в Англії, з самих звичайних альбомів для нотаток. Після появи кольорового друку в Німеччині, стають популярні картинки для вирізання та прикраси ними своїх альбомів. До XX століття, домашнє розвага перетворилося в прибуткове хобі.

Зараз же любителі скрапбукінгу роблять те ж саме, але на допомогу їм приходить куди більш багатий вибір матеріалів і технік дизайну.

Матеріали і інструменти для скрапбукінгу

Папір для скрапбукінгу вражає різноманітністю вибору – з різними кольорами і візерунками, одностороння і двостороння, з глітером і тисненням. Підбирати папір, потрібно виходячи з розміру альбому, загальної колірної гами і настрою. Важливо не помилитися з щільністю, тому що занадто тонкий папір може просвічувати і псувати загальний вигляд сторінок. Стандартний формат паперу для скрапбукінгу – 30 на 30.

Гострий канцелярський ніж, ножиці, лінійка, килимок і клей для різання, також знадобляться в першу чергу. Клей ПВА купувати не варто, тому як від нього папір йде некрасивими хвилями. Краще віддати перевагу спеціальним клеїв або двосторонньому скотчу.

Не варто забувати про альбом, адже тут теж багато варіантів. Альбом може бути на болтах, кільцях, стрічках. А можна зібрати і власний скрап-альбом, скориставшись щільним картоном.

Звичайно, пізніше доведеться докуповувати матеріали і інструменти. Фігурні дироколи та ножиці, ручні принтери, установники люверсов, все це стане в нагоді тим, хто вирішив витягати з хобі прибуток.

З чого почати

Починати краще завжди з малого. Наприклад, з оформлення листівки. Матеріали для неї без праці можна знайти в будь-якому будинку – це клей, ножиці, скотч, щільний папір і вирізки зі старих журналів. А також можна і пошукати в скриньці для шиття, напевно в ній знайдуться стрічки, намистини і цікаві гудзики.

Виходячи із загальної теми свята, що наближається, потрібно прикрашати листівку. Це заняття відмінно розвиває креативність і підходить для спільної творчості з дітьми.

Прикраси для скрапбукінгу

Найпопулярнішим елементом декору, є штучні квіти з паперу або тканини, а можна самим засушити натуральні бутони – подібний декор буде виглядати романтично і оригінально.

А також варто заглянути в магазин швейної фурнітури. Для цього хобі, відмінно підійдуть атласні стрічки і декоративні ґудзики. Продаються навіть спеціальні ґудзики для скрапбукінгу з паперу.

Брадси-гвоздики. Застосовуються, як кріплення для квітів, і самостійний елемент декору.

Сторінки альбому прикрашаються і висічками – фігурами з картону, паперу або фетру. Використовуються і перекладні картинки – натирання. Не обійтися в цій справі і без фарб і лаків. Вони допомагають досягти ефекту винтажа і старовини.

Не варто купувати все разом. Для початку слід придумати ідеї, накидати чернетку майбутнього альбому, і підготувавши список необхідного, піти в магазин, інакше від розмаїття товарів можна просто втратити голову.

Для того щоб прикрасити перший альбом, потрібно небагато – мінімальний набір інструментів і політ фантазії. А результат обов’язково порадує і займе почесне місце в будинку.