Що таке шамот?

Автор | 18 Грудня, 2019

Шамотом називається обоженная до спікання глина. Це один з видів крупнозернистою кераміки, який використовується, в тому числі, і в декоруванні інтер’єру, для створення в ньому малих архітектурних форм. З цього вогнетривкого матеріалу виходять чудові зразки камінів, які на відміну від мармурових, теплі на дотик.

Мода на шамот поширилася з появою заміських будинків і котеджів. Заможні громадяни робили індивідуальні замовлення на втілення в своїх оселях різних виробів з шамоту. До таких належали копії класичних зразків скульптури, бюсти, світильники, барельєфи та інші. Вироби з шамоту застосовувалися також в ландшафтному дизайні, з нього виготовлялися вазони і вази, облицьовувались басейни і фонтани.

Перший час такі замовлення були досить вигадливі, яскраві, іноді вульгарні, в деяких виробах була присутня відверта еротика. Згодом якість і естетична цінність скульптури покращилася, стали з’являтися анімалістична пластика з унікальним розписом ручної роботи. Самобутні твори мистецтв талановитих скульпторів і художників стали накопичуватися в районі Рубльовського шосе, ставши надбанням лише для обмеженого кола осіб.

Сьогодні мода на химерність пішла, в пошані сувора краса, наповнена смисловим підтекстом пошуку глибини і знань у витоках цивілізацій. Затребувані вироби імітують старовину і втрачені цивілізації. Благородство і стриманість шамоту дозволяє відтворити належну атмосферу по мотивах, запозичених з античності, епохи неоліту, древньої Греції, Єгипту, Китаю і т. Д.

Камінь не дарма вважається символом стабільності і надійності, в такому приміщенні мимоволі приходить відчуття умиротворення і спокою.

Шамот дійсно на рідкість міцний матеріал, до того ж має здатність гасити негативну енергію. Процес “старіння” шамоту досить цікавий, над остаточним варіантом вироби будуть довго працювати художники по каменю. Створюючи тріщини, вибоїни і виступаючі частини, декоратори домагаються відчуття, що цього каменю не одна тисяча років. Таким чином, якщо замовник побажає виконати в цьому стилем камін, то у нього буде своя неповторна “легенда”, про яку господар будинку зможе розповідати своїм гостям.