Що таке енкаустика?

Автор | 6 Січня, 2020

У сучасному мистецтві все більшої популярності набирають твори, виконані в техніці енкаустики. І хоча звучить назва цієї техніки досить незрозумілою, по суті вона вдає із себе “всього лише” живопис за допомогою воску (від грец. Ἐγκαυστική – [мистецтво] випалювання).

Мистецтво це древнє, прикладами робіт в цій техніці є багато православних ікони. А отримала, точніше відновила заслужену популярність енкаустика завдяки знайденим в Єгипті “фаюмського портрета” – посмертним зображенням покійних, які мали дивним світлотіньовим відображенням форм і яскравими образами.

Раніше рецепти фарб зберігалися в таємниці й передавалися від батька-художника до нащадків. У наш же час створення робіт в техніці енкаустики значно полегшено в порівнянні з працями наших предків. Освоїти цю техніку легко, для створення своїх перших робіт вам знадобляться папір, праска і воскові олівці. Праска бажано підібрати без отворів, ідеальним варіантом буде дорожній праску.

Поступово завдаючи віск різних кольорів на папір і обробляючи його різними способами (розгладження, відбитки, робота бічними сторонами праски, робота кінчиком праски) ви можете досягти самих різних ефектів.