Шандалофілія – це про колекціонування свічок

Автор | 15 Січня, 2020

Пристрасть людини до збирання, систематики, виявлення зв’язків між окремими предметами виливається в розмаїття видів колекціонування.

Озирніться навколо. Практично будь-який предмет, який попадеться вам на очі, теоретично може стати частиною якоїсь колекції. Крім всім відомих філателії, нумізматики, боністики, існує багато незвичайних видів колекціонування. Одним з них є шандалофілія – ​​колекціонування свічок і свічників. Саме слово «шандалофілія» утворено від давньоруського слова «шандал» (свічник).

Шандалофілія має ряд особливостей, що відрізняють її від інших видів колекціонування. Свічки, на відміну від монет або марок, які не заносяться в каталоги. Звичайно, рідкісні зразки з видатними характеристиками фіксуються в книгах рекордів і досягнень, але нікому і в голову не приходило об’єднати всі коли-небудь створені свічки в одну впорядковану систему.

Свічки відрізняються не тільки за розмірами, кольором і призначенням, але і за матеріалом, з якого вони виготовлені. Продаються в магазинах декоративні свічки, найчастіше зроблені з парафіну або маси гелю. Ці матеріали значно потіснили стеарин і натуральний віск.

Колекціонування свічок вимагає наявності досить великого простору. Об’ємні, що розрізняються за розмірами і потребують певного догляду свічки припускають і особливий підхід до зберігання. Поповнення колекції теж нелегка справа. Свічки нерідко досить крихкі, і перевезення їх на тривалі відстані пов’язана з труднощами. Зате і задоволення від такого поповнення колекції більше.

Декоративні свічки ручної роботи неповторні і часто є справжнім витвором мистецтва. Колекцію свічок у вигляді фігурок тварин, квітів і фруктів, казкових персонажів і природних об’єктів можна розглядати годинами, адже навіть не запалені свічки зачаровують своєю красою. А живе полум’я оживляє їх і наповнює чарами. Недарма свічку вважають символом людської душі, а шандалофілію – одним з найбільш душевних видів колекціонування.