Робимо маску з пап’є-маше своїми руками

Автор | 31 Січня, 2020

Багато з нас краще розслаблятися і проводити своє дозвілля, займаючись своїм улюбленим хобі або рукоділлям. Для більшої частини «прикладних» розваг необхідний особливий талант. Але є в списку особливі техніки, які може освоїти будь-який посидючий людина. Зберіться всією сім’єю і зробіть маску з пап’є-маше своїми руками.

Виберіть образ, зоряний воїн або казкова принцеса, візьміть за основу, наприклад хокейну маску і ряд професійних порад, які можуть стати в нагоді для того, щоб вийшов гарний ручної шедевр, і починайте творити.

Насамперед, потрібно основу ретельно змастити вазеліном, потім приготувати папір, краще всього вибрати різні кольорові шари, так нескладно буде зробити рівномірну заготовку. Клей можна взяти готовий, вибрати звичайний канцелярський або зварити самостійно, використовуючи воду і борошно. Пропорції найпростіші. На один стакан муки один літр рідини. Борошно розчиняють у воді і ставлять на вогонь. Варять, помішуючи, до загустіння. А потім додають п’ятдесят грамів розпущеного столярного клею. Як паперу фахівці часто використовують старі газети і білі по контрасту паперові листи. Чергуючи шари, складно заплутатися в тому, де, що наклеєно. Крім цього ще знадобиться щільна журнальний папір, здатна забезпечити щільність маски, а так само біла бавовняна тканина, ножиці і пензлики різних розмірів.

Техніка виконання

На намазану вазеліном основу наносять шар звичайного паперу. Він просочується вазеліном і формує первісну форму, краще вибрати для нього газетний папір, нарізану на середні шматочки. Їх необхідно ретельно промокнути клейстером за допомогою кисті і нанести другий шар вже з білою або тетрадной паперу. Слідкуйте за тим, щоб не утворювалося бульбашок повітря. Саме вони порушують цілісність паперового каркаса. Третій шар наноситься за допомогою жорсткої журналістської паперу, вона стане основою для стійкості маски. Чим дрібніше шматки, тим рельєфніше поверхню. Не шкодуйте клею, він повинен рясно покривати всю поверхню паперових шарів. Четвертий шар – знову газета, п’ятий – нарізана дрібними шматочками бавовняна тканина. Її попередньо необхідно хвилин на десять замочити в клеї, дати ввібрати його в себе, а вже потім акуратно наносити рівним шаром на заготовку. Всі гірки і западини ретельно розгладжуйте, поверхня повинна вийти ідеально рівною. Якщо з’явилися непотрібні клаптики, краще видалити їх заздалегідь, зробити це можна за допомогою звичайних ножиць. Зверху на тканину знову лягати паперовий шар, на нього щільний папір. Фінішне покриття знову біла тканина, дайте їй трохи просохнути на заготівлі, а потім за допомогою рясно змоченою серветки приберіть, зайві клею.

Відразу маску можна знімати з основи маски. Дайте їй повністю висохнути при кімнатній температурі, на це може піти дня три-чотири. Після цього її можна обернути еластичним матеріалом і приклеїти його до основи за допомогою суперклею. І тільки потім приступати до її декорування.