Робота на дому: як працювати продуктивно?

Автор | 16 Грудня, 2019

Серйозною проблемою роботи вдома фрілансери називають зневажливе ставлення до їхньої праці найближчих людей – батьків, чоловіка, дружини, дітей, братів і сестер. Не кажучи вже про бабусь і дідусів, які взагалі таку зайнятість не розуміють і не сприймають її як щось серйозне: «Йшов би на завод працювати, як всі нормальні люди», «йди до школи викладати, ніж удома дурня валяти» – варіантів маса.

Уявіть ситуацію: до токаря, який виконує терміновий заводський замовлення, підходить теща і каже: «Вась, все одно нічого не робиш, йди-но полку прибий». Або до дружини, ведучої урок в школі, ввалюється незадоволений чоловік і дорікає: «Вдома суп розігріти нікому, а ти тут дурницями займаєшся». Смішно? Скажете, так не буває? Так, на заводі і в школі не буває, це був би нонсенс. Або скандал. А вдома – часто-густо.

При цьому теща, чоловік або дружина прекрасно знають, що рідна людина таким чином гроші заробляє, але … не вписується це якось в загальну картину світу і все тут. Ось це зневага, неповагу, коли з особливостями твоєї роботи не зважають і навіть іноді зневажають, просто виводить з себе, визнаються фрілансери. Прикро, гірко, образливо і надзвичайно неприємно. А домочадці не хочуть увійти в становище або хоча б спробувати усвідомити, що для роботи вдома так само важливі уважність і зосередженість, як на будь-який інший роботі. Ні! – в їхньому розумінні людина, що працює в стінах будинку, це людина, у якого купа вільного часу. Який може відволіктися на важливі справи типу прибивання полки або розігрівання обіду …

Що можна зробити? З самого початку дати зрозуміти домашнім і друзям, що ваша робота – така ж робота, як на заводі, в офісі або десь ще. Чи не поступатися, не відволікатися, що не потурати – ось три чарівних слова, які можуть вас врятувати від домашнього терору в ваш робочий час. Позначте годинник від і до (скажімо, з 10.00 до 15.00), коли вас ніби немає вдома. Ви на роботі! Не дозволяйте нікому заважати вам, свербіти над вухом і смикати за будь-якого приводу. Проявіть твердість, волю і самовладання. Якщо змогли протриматися в такому режимі тиждень-два, можете радіти особистого успіху.

Найменше ослаблення волі, м’якотілість, поступливість: «Та нічого, я один раз тільки відірвуся від своїх справ і приб’ю цю полку», варіанти – розігрію суп, винесу відро, витрясу килимки, послухаю важливі новини сусідки Люби і т.д. і т.п. », і ви – знову на стартовій межі. Відтепер вас будуть відволікати постійно і смикати нескінченно. Подумайте про це.

Ще одна виверт, один хитрий хід, який можна застосувати до родичів, щоб не відволікали, та й до себе особисто, щоб не було спокуси відволіктися, – «робоча» одяг. Це дуже важливо. Ви, напевно, бачили в інтернеті масу оголошень про вигоди роботи в мережі, які супроводжувалися слоганами типу «Бізнес в тапочках», «Робота вдома не сходячи з дивана», «Бізнес в домашньому халаті» і т.п. Якщо це якийсь образ, іносказання, то допустимо. Якщо сенс прямий – ні в якому разі.

Ну, справді, хто сприйме вас всерйоз як працюючого, зайнятого справою людини, якщо ви перебуваєте в заношеному халаті, вицвілій піжамі або в треніках з витягнутими колінами .. От уже в цьому випадку не нарікайте на домочадців, на сусідів і на друзів, які так і норовлять вас збити з трудового ритму, відвернути, дістати. Їх можна зрозуміти. Та й самому, найімовірніше, в такому розслабляючий вбранні захочеться не працювати, а лягти перед телевізором з кульком насіннячок або попкорну.

Вихід: встали з ліжка, зробили зарядку, перейшли до водних процедур, одяглися, як на роботу, поснідали і приступили до своїх безпосередніх обов’язків, тобто до роботи вдома. Допустимі варіанти. Наприклад, якщо, згідно з вашим особистим трудовим графіком / режиму, ви спите до полудня, починаєте працювати після обіду і лягайте спати далеко за північ. Варіативність дозволена. Все інше – ні, ви і самі відчуєте себе набагато більш налаштованим на трудові подвиги, якщо будете працювати в зручній і гарному одязі.