Психологічні переваги мінімалізму

Автор | 10 Лютого, 2020

Слідувати мінімалізму – не означає відмовитися від більшості життєвих благ. Ви все ще можете мати дах над головою, машину і кілька штанів на випадок непередбачених обставин.

Мінімалісти дійсно урізують те, що мають. Дивлячись на річ, мінімаліст задається питанням: «Мені дійсно це потрібно?». Вони дивляться на об’єкти в такому контексті.

Деякі продають свої будинки, переїжджаючи в більш маленькі. Інші насолоджуються простором, яке в них звільняється. Але мінімалізм привносить у ваше життя набагато більше, ніж просто вільний простір. Люди отримують суттєві психологічні вигоди від такого способу життя.

Щастя

Як то кажуть, не в грошах щастя. Це дійсно так. Недавнє дослідження показало – юристи, які заробляють менше грошей, більш щасливі.

Подання про залежність щастя від грошей змушує багатьох людей прагнути заробити їх якомога більше. Як не дивно, але таке прагнення не робить вас більш щасливим.

Інше дослідження говорить про те, що позитивний досвід призводить до набагато більш тривалого відчуття задоволення, ніж просто куплена річ. Почуття радості виникає ще тоді, коли ми тільки починаємо планувати майбутню вечірку, поїздку тощо. Задоволення триває під час заходу, а приємні спогади забезпечують його ще довго після його закінчення. Проста покупка речей не викликає таких емоцій, радість зникає, коли ми звикаємо до нових речей. Згідно інших численних досліджень, дарувати людям гроші приємніше, ніж їх отримувати. Як кажуть дослідники, цей результат не залежить від рівня доходів.

Більш висока самооцінка

Погана самооцінка безпосередньо пов’язана з матеріалізмом. Це починає проявлятися вже в підлітковому віці. Ближче до закінчення школи прагнення до володіння слабшає. Проте, матеріалізм зачіпає не тільки молодих. Дорослі з низьким рівнем самооцінки, як правило, більш матеріалістичні.

Менше стресу

Мінімалістичні люди відчувають менше стресу. Це пов’язано з тим, що, по-перше, матеріалістичні люди, як правило, мають більш низьку самооцінку. По-друге, відчувають постійний стрес від покупок, очікуючи відчути себе краще після придбання чергової дрібнички. Такі імпульсивні витрати самі по собі призводять до стресу.

Нещодавно було проведено дослідження взаємозв’язку між матеріалізмом і стресом. У дослідженні брали участь ізраїльтяни, які живуть під інтенсивними палестинськими ракетними обстрілами протягом шести місяців. Як показало дослідження, матеріалістичні люди набагато частіше страждали від посттравматичного стресу, ніж їх колеги мінімалісти.

Трохи мінімалізму нікому не завадить

Мінімалізм – не зовсім вірний спосіб стати психологічно сильним. Існує дуже велика кількість внутрішніх і зовнішніх змінних, які відповідають за це. Проте, здоровий мінімалізм несе в собі цілком певні вигоди, які допомагають стати щасливішим і зробити спокійніше життя.