Правила і етикет листування

Автор | 31 Січня, 2020

Чи завжди ми дотримуємося правил і етикет листування, етикет особистої та ділової переписки? На жаль немає! Як часто ми забуваємо відповідати на надіслані листи або робимо це з непрощенним запізненням. Але буває, і навпаки – проявляємо надмірну настирливість.

Листи бувають різні, але їх можна поділити на два основних види: особисті і ділові. Але і ті й інші об’єднує одне непорушне правило: їх зміст має бути виражене чітко і ясно. Ніщо не може зробити більше невигідного враження, як невмілий, пихатий стиль.

Як давно ви не отримували теплих, особистих, сентиментальних листів? Швидше за все давно, бо ми до сумного мало стали вести переписку, чи то пак, писати листи. Все по телефону спілкуємося, хоча телефонна розмова так недовговічний! А ось листи, зовсім інша справа. Доброго, теплого листа, воно як подарунок, з яким радієш як дитя, не дивлячись на вік. Листи зберігаються роками, ось і зробіть приємне своїм близьким, рідним, друзям, напишіть лист, і відповідь, вам швидше за все, не доведеться чекати довго.

Ось хто міг писати листи, так це наші прабабусі. Вміли вони вилити душу на папері з усім шиком епістолярного жанру. Сьогодні зовсім інший час, інші ми і інше все навколо нас. Якщо ми і пишемо лист, то воно виходить сухуватим і коротким, ні в ньому польоту душі, опису у всіх фарбах подій життя!

Давайте ж таки не будемо остаточно забувати цю чудову традицію – писати листи. Всупереч законам загального прогресу – простягніть руку до ручки з папером і напишіть пару рядків своєму близькому.

Папір для листа та конверт, необхідно вибирати дуже уважно. Лист, на якому ви збираєтеся писати, повинен бути ідеально чистим і ретельно обрізаним. Особисті листи треба писати тільки від руки, але не друкувати на машинці. У цьому полягатиме щирість вашого листа і ставлення до адресата. Лист повинен починатися з шанобливого звернення і закінчуватися також.

Підписуватися потрібно обов’язково, але врахуйте одне, навіть з людьми близькими не варто в листах допускати зайвої фамільярності. Тому що в розмові можна допустити заміни одного слова іншим, неясна думка може бути доповнена, а ось те що написано пером, не вирубаєш сокирою. Тому стежте за кожним своїм словом, бо, кожна невірно виражена думка може привести адресат в замішання.

І ще, завжди треба пам’ятати про вік і стан людини, якому ви пишете. Буде великою помилкою, якщо ви напишіть лист в грайливому тоні особі серйозної і поважної. Також недоречно буде розповідати про свої розвагах в листі людині, у якого сталася неприємність.

Складати лист потрібно не більше 2 разів і адреса на конверті треба писати чітко і розбірливо. Отримавши листа, постарайтеся якомога швидше дати на нього відповідь. Якщо ви пишете з помилками, то краще спочатку напишіть чернетку, бо посилати лист з виправленнями – неважливо.

Писати листи – це мистецтво, красиве і витончене. Тому, читайте класиків, це перша умова успіху в написанні листів. Це не тільки розширить ваші знання, а й змусить мислити, міркувати, а значить, додасть вашим виразами гнучкість. Ви навчитеся етикету листування, і особистим та діловим, це може стати в нагоді в житті.