Особливості подорожей на велосипеді

Автор | 15 Грудня, 2019

Любителі активного відпочинку не уявляють собі літа без подорожі на велосипедах, тому, куди б вони не вирушали, вони везуть з собою або беруть на прокат двоколісний транспорт.

Серед переваг подібного типу туризму можна згадати можливість за короткий час подолати значну відстань набагато швидше, ніж це зробили б пішки. Вантаж не потрібно нести на власній спині, так як для цього є спеціальний рюкзак, який закріплюється на багажнику над заднім колесом або особливі кошики. Насос, без якого краще не вирушати в дорогу, закріплюється на рамі. У тих випадках, коли можливі поїздки і в темний час доби, будуть потрібні передній і задній освітлювальні ліхтарі, не зайвим стане і дзвінок.

Якщо ви регулярно подорожуєте на велосипеді, то краще обзавестися власним «залізним конем», так як ви будете знати його особливості і пристосуватися до його управління. Покупку краще робити в магазинах, де продається спортивний інвентар, ваги електронні, форма і інші супутні товари. У тих випадках, коли до місця, звідки ви стартуєте, добиратися потрібно громадським транспортом, враховуйте, що в автобусах велосипеди провозити досить проблематично, тому краще вибрати складну модель. Для перевезення поїздом буде потрібна спеціальна упаковка, для автомобілів ж випускають спеціальні верхні багажники, на яких велосипед легко закріплюється.

Маршрут прокладається самостійно, так що ви зможете поповнювати запаси продовольства в населених пунктах, відвідувати всі відомі пам’ятки та просто красиві місця.

Доступність велосипедного транспорту робить подібні подорожі можливими і для літніх людей, і для дітей. Представниці прекрасної статі вибирають велоподорожі не дарма, адже день крутіння педалей бореться з целюлітом також добре, як кращий міостімулятор. Правда, потрібно грамотно спланувати навантаження, щоб похід приносив тільки радість, а не втому.

Недоліки у подібних подорожей також є. По-перше, ви прив’язані до доріг, не тільки до асфальтованих, але і до ґрунтових. Якщо, звичайно, вас не приваблюють категорійні походи з подоланням перешкод.

По-друге, транспорт не застрахований від поломок, тому потрібно прихоплювати з собою інструменти і запчастини. Якщо проб’є колесо, то доведеться лагодити камеру або ставити запасні. Чи потрібен велосипеду механізм перемикання швидкостей? Якщо ви подорожуєте по пересіченій місцевості, то без нього не обійтися. У тих же випадках, коли планується поїздка по рівній дорозі, ця конструкція (досить складна по велосипедним мірками) тільки буде знижувати надійність транспортного засобу.

Перш, ніж купити велосипед, подумайте, на яку відстань ви плануєте подорожувати і по якій місцевості. Так що модель слід вибирати в залежності від вимог, які ви пред’являєте до двоколісного транспорту.

Для початку підійдуть півтора-двогодинні прогулянки по місту, потім можна відправитися в одноденний похід, після того, як ви впевнено будете відчувати себе на маршруті, можна переходити до тривалих подорожей.