Основні принципи техніки кінусайга

Автор | 15 Грудня, 2019

Чи можна працювати з текстилем, не використовуючи голку і, при цьому, створювати розкішні панно з окремих шматків? Відповідь на це питання буде позитивним, оскільки подібне мистецтво створили не одне століття назад.

Вже з назви зрозуміло, що методика кінусайга потрапила до нас зі східних країн. Як і інші типи японського творчості, кінусайга викликає подив завдяки своїй оригінальності, барвистості і великій кількості ідей, які можна зробити реальністю, застосовуючи нехитрі прийоми. Умільці з європейських країн також створюють картини з клаптиків. Однак не всім їм відомо, як зробити панно, використовують тільки тканину, без ниток і голок.

Європейський печворк без голки має деякі відмінними характеристиками.

• Вироби носять прикладний характер. Іншими словами, майстрині сьогодні створюють не просто панно, але також декорують зазначеним методом шкатулки, ключниці, коробки, іграшки на ялинку і ін.

• Різні типи текстилю. Крім класичного шовку, можна застосовувати льон, бавовняну тканину, оксамит, а також фліс. Завдяки цьому можна добитися унікального зовнішнього вигляду предметів.

• Допоміжні декоративні компоненти. Якщо на давніх картинах японських рукодільниць були лише текстильні клаптики, то сьогодні майстри додають стрічки, бісер, мережива і багато інших елементів.

Техніка кінусай залишається незмінною вже кілька століть. Заздалегідь нарізані шматочки накладають на підкладку, їхні краї заправляють в особливі прорізи. Це комбінування відтінків і форм створює незвичайний сюжет.