Оригінальні рішення з ниток та цвяхів

Автор | 15 Грудня, 2019

Людина – істота, яка не може жити без будь-яких захоплень. Часто це вимагає різних вкладень і матеріалів. Але є величезна кількість хобі, спробувати які може кожен і без зайвих вкладень. Одним з таких є изонить. Інша назва “string art” c англ. Мистецтво лінією.

Основний принцип цієї техніки рукоділля є натяг ниток між цвяхів або шпильок. Робота виконується як на дереві, так і на картоні. А це означає, що займатися таким мистецтва можуть як дорослі, так і діти.

Інструменти і матеріали:

* Лист ДВП, МДФ або іншого дерева / щільний картон

* Маленькі гвоздики, в ідеалі, з декоративними капелюшками / шпильки для пробкових дощок

* Нитки будь-яких кольорів, ГОЛОВНЕ – однакової товщини і, бажано, матеріалу

* Трафарет (його можна нанести олівцем безпосередньо на основу або роздрукувати)

Перед початком роботи потрібно визначитися, для чого буде потрібно готове панно. Виходячи з цього вже вибирати колір, розмір, форму основи. Визначившись з основою, приступаємо до самого об’єкта. Т. е. До того, що буде зображено на цій основі. Важливо, щоб об’єкт гармоніював з основою як за формою, так і за кольором.

Хід роботи:

Отже, насамперед потрібно зробити розмітку на трафареті, для цього на контурі на відстані приблизно 1 см помітити олівцем точки. Тут будуть гвоздики.

Далі, потрібно вбити гвоздики (або шпильки) на місця міток. ВАЖЛИВО забивати з строго перпендикулярно основі. Тільки в цьому випадку робота буде якісною.

Потім, якщо трафарет був в роздрукованому вигляді, видалити його з основи за допомогою ножиць, рук і пінцета (для дрібних частин паперу)

Тепер – політ фантазії! Я художник – я так бачу!

Натягуємо нитки між гвоздиками. Для початку зробимо петельку і затягнемо її на одному з них – це початок роботи. Далі натягуємо нитку до наступного і робимо один – два оберти навколо його капелюшки, в залежності від того, скільки ще ниток різних кольорів буде проходити через цей цвях. Проробляємо те ж саме по всьому контуру роботи.

Для заповнення деталей кольором досить “зіг-загом” від одного цвяха одного боку деталі до іншого протилежного боку протягнути нитки в хаотичному порядку.

У техніці изонить виконується величезна кількість різних робіт. Також існує безліч варіантів заповнення деталей кольором. Можна також використовувати інші основи, в якості неї можна взяти пінопласт або щось інше, що є під руками. Замість ниток можна взяти атласні стрічки, волосіні, дроту, гумки … Про те, яке розмаїття присутній в самих малюнках, і говорити складно. Різні картинки, написи, візерунки, мандали і багато, багато іншого. Щоб елемент декору був більш оригінальним, можна додати до нього інших аксесуарів: намистинки, бісер, нанизані на нитки, помпони та інші “штучки-дрючки”.

Також, як варіант оформлення стіни, можна використовувати модальну картину, виготовлену в техніці “стринг-арт”. Для цього достатньо взяти один великий елемент і розділити його на кілька основ.

Оригінальних варіантів безліч. Удачі у творчості!