Незвичайні вироби з бісеру

Автор | 6 Січня, 2020

Практично у кожного народу є свій вид прикрас з бісеру, характерний тільки для нього, незвичайні вироби з бісеру для нас. Це пов’язано з тим, що своїм корінням бісероплетіння йде в стародавні часи і на території різних країн розвивалося цілком незалежно. Хоча, звичайно не обійшлося і без часткових запозичень. Саме про деякі малопоширених видах виробів з бісеру я хочу розповісти в цій статті.

Кільця для ніг

Кільця для ніг – це прикраси з бісеру для пальців ніг; в традиції східних і африканських народів кільця однаково поширені як серед жінок, так і серед чоловіків. В цілому, найбільш характерним дане прикраса є для народів, які сповідують іслам і індуїзм.

Гривня

Гривня – це різновид кольє, виконаного в техніці бісероплетіння та представляє собою широку, трохи округлені стрічку. Спочатку гривня була золотим або срібним обручем, який носився на шиї. При цьому гривня не мала як такого механізму застібання, а складалася з товстого дроту, кінці якого затискалися з задньої частини шиї і чіплялися один за одного. Відомо дане прикраса ще з часів Стародавньої Русі, проте в ті часи гривня мала дещо інший вигляд і була схожа на нашийний обруч. Найбільш характерний даний вид прикрас з бісеру саме для слов’янських народів.

Гердан

Гердан (від давньогрецького – «шнурок», «ремінець», «тасьма») – різновид кулона, що має вигляд довгої стрічки з бісеру з підвіскою. Походження цієї прикраси приховано в пітьмі століть, проте відомо, що у різних народів це виріб має різну назву. У Росії це прикраса іменується Гайтан, у білорусів – горлячкі і пляценкі, у болгарських, румунських та молдавських майстрів – Гардан або зґарда, у індусів – Майлі, і продовжувати можна ще дуже довго. Втім, для всіх народностей характерний один загальний ознака – гердан носили не тільки жінки, а й чоловіки.

Оплéчье

Оплéчье – різновид кулона або Гердану, що має в районі передпліччя широкі вставні стрічки з бісеру. Спочатку використовувалося в якості декоративної частини обладунку, яка прикривала область плечей. Спочатку оплечье носили тільки верховні монархи Стародавньої Русі в якості деталі наряду. Перша згадка оплечья в літературі відноситься до епохи Володимира Мономаха, з яким дане дорогоцінну прикрасу, яке складалося з великої кількості бісеру і дорогоцінного каміння, було надіслано в якості подарунка з Візантії.

Комір

Комір – це найближчий родич Гердану і намиста з бісеру ручної роботи, має вигляд стрічки з бісеру, яка носиться на шиї. Традиційними для даного прикраси є прикраса різними геометричними візерунками.

Шийна стрічка

Шийна стрічка – це різновид коміра, яка розташовувалася вертикально щодо шиї, щільно її облягала. Також шийну стрічку називають бісерним нашийником.

Лариат

Лариат – це прикраса з бісеру має вигляд довгого шнура з китицями на кінці. Носиться Лариат зазвичай в якості поясу для талії, або ж зав’язується на шиї і прикрашається брошкою.

Косинка

Косинка – виконується з бісеру прикраса, яке зазвичай має форму косинки. Носиться косинка таким чином, щоб основна частина розташовувалася на грудях, зав’язується ззаду на шиї.

Брошка

Брошка – один з найдавніших видів прикрас, що виготовляються з бісеру. Початковим призначенням брошок було кріплення елементів одягу. За фактом, як перше брошок можна розглядати декоровані кістки і колючки, що використовувалися ще в кам’яному столітті. У наш час існує величезна кількість різних видів брошок, які використовуються починаючи від заколювання волосся, і закінчуючи з’єднанням частин поясу на стегнах.