Навіщо потрібен велокомпьютер (велосипедний комп’ютер)?

Автор | 7 Грудня, 2019

Велокомпьютер (велосипедний комп’ютер) є дуже корисною річчю і важливим спортивним спорядженням для велосипеда 3. Напевно, переважна більшість так чи інакше чули про велокомп’ютер, але ось що це таке і яку користь зможе принести своєму власникові – немає.

Якщо брати технічну сторону, то велокомпьютер – це маленьке електронний пристрій, розміщується на кермі на спеціалізованій майданчику або на виносі велобайку. Саме туди і приходить сигнал від датчика, який розташований на велосипедної вилці.

На спиці колеса встановлюють маленький магніт (так званий геркон), який сприяє активації імпульсів на датчику, що знаходиться на вилці. Інформація від датчика передається на велокомпьютер, швидко обробляється і виводиться на дисплей у вигляді різних показників.

Передача буває як провідний, так і бездротової. Зустрічаються комп’ютери, які дозволяють працювати з датчиками частоти педалювання (коденса). Принцип роботи такого датчика аналогічний швидкісного датчику, тільки магніт знаходиться на шатуне, а сам датчик розташовується на задньому пере.

Що стосується функціональних особливостей, то у велокомпьютера вони можуть бути дуже різними.

Поточна швидкість – це такий параметр, який вимірюють в велокілометрах буквально всіх виробників. Насправді це найголовніший і найважливіший показник, який надає велосипедисту відомості про швидкість в даний момент часу. В даний час швидкість може вимірюватися як в кілометрах в годину, так і в милях на годину. Часто даний показник можна самостійно налаштовувати за допомогою кнопок.

Максимальна швидкість – це показник максимальної швидкості велосипедиста на певній ділянці. Тут важливо відзначити наступний факт. У велосипедних комп’ютерів є таке поняття, як «поїздка». Деякі з виробників вкладають в цей термін добу (24 години), а деякі – рознесені в часі інтервали шляху.

Середня швидкість – це вже більш складний, інтегральний показник, який розраховується з поточної швидкості на всіх ділянках шляху або «поїздки» і не наявний на більш молодших моделях велокомпьютеров. Часто цікаво і важливо знати, з якою середньою швидкістю Ви проїхали.

Загальний пробіг або ж загальна пройдена дистанція. Цей показник відобразить весь пройдений шлях на заданому велосипедному комп’ютері за всі здійснювані поїздки. Показник може бути як в милях, так і в кілометрах.

Це основні і достатні для переважної більшості велолюбителів.

Ви використовуєте велокомпьютер? З якою метою?