Настольні набори з камня

Автор | 27 Січня, 2020

Каменерізне мистецтво переживає сьогодні друге народження. Різноманітність асортименту виробів, включаючи настільні набори з каменю, пропонованих сучасною промисловістю, вражає і вельми нагадує ажіотаж XVIII століття, пов’язаний з відкриттям розсипів самоцвітів.

У хід йдуть не тільки дорогоцінні камені, але і такі матеріали, які мимоволі викликають питання: яким чином їх можна застосувати для створення корисних, практичних і красивих предметів побутового або ділового вжитку?

Ефектний відповідь на нього дають «знайомі незнайомці» – настільні набори з каменю, які користуються останнім часом неймовірним попитом. Відзначимо, що настільні набори не є сучасним винаходом – вони володіють довгою історією.

Оцінюючи вироби, створені сучасними вітчизняними майстрами, можна помітити явні сліди впливу на їх творчість тих зразків, які створювалися в минулі століття. Практично всі випущені нині настільні прилади повторюють предмети, які були поширені в старовину і якими користувалися верховні правителі, представники знаті, письменники і поети; сучасні набори демонструють лише незначні варіації. Зрозуміло, технічний прогрес бере своє: так, пір’я з чорнильницями виявилися витіснені авторучками, однак загальний зовнішній вигляд наборів як і раніше відрізняється парадністю і солідністю. Настільні прилади з каменю відмінно підійдуть до солідного письмового столу, який стоїть в кабінеті успішного політика, бізнесмена або творчого діяча.

Сучасний офісний настільний набір відрізняється симетричністю композиції. У його склад входить центральний елемент, який, в свою чергу, складається з годин, стели з виконаною на ній гравіруванням або прикрашеної бронзової литтєвий композицією. Крім того, в набір входять склянки для різних письмового приладдя, підставки для ручок, як правило, виконані з бронзи, і подіум для щоденника. Нерідко до складу подарункових настільних наборів входить візитниця, свічники, лупа, попільничка, виконані з каменю кишені для паперів, ніж для різання паперу, що висувається ящик для дрібниць, який розташований під подіумом. Набори виготовлені в єдиному стилі, нерідко їх прикрашає патріотична символіка.

До вибору набору потрібно підійти з особливою відповідальністю. Ті чи інші розміри і комплектність подарункового настільного набору залежать від статусу обдаровуваного, а також призначення подарунка. Варіанти різні: від розкішного корпоративного подарунка у вигляді настільного набору для керівника до особистого подарунка у вигляді набору, які надходять дорогому вам людині. Має значення і вибір каменю, з якого виготовлений набір. Найбільш коштовним камінням в наші дні вважається малахіт: його запаси невеликі, ось чому малахітові набори рекомендується купувати і дарувати по найбільш значущим приводів. Особливою красою відрізняється поєднання прекрасного смарагдового малахіту з позолоченою бронзою і долерітом вугільно-чорного кольору. Вельми ефектно виглядають настільні набори, виготовлені з інших каменів: родоніту, обсидіану, змійовика, кольоровий яшми. Прекрасним подарунком здатний стати набір, який виконаний з унікального каменя – чарріта, що володіє дивовижним бузковим цвітом і зустрічається тільки в Сибіру і ні в жодному іншому місці земної кулі; справлять незабутнє враження набори, виконані з мармуру.

Крім величних настільних наборів для начальника ви зможете придбати і невеликі набори, які можуть бути віднесені до середнього класу. Як правило, в їх склад входять годинник, візитниця і підставка для ручки; такий набір коштує, як правило, досить недорого, проте він може стати відмінним подарунком колезі або другу.

Зрозуміло, настільний набір, за великим рахунком, не є предметом першої необхідності. Дійсно, авторучки можна поставити в самий звичайний стакан, візитки поміщати в звичний гаманець, стежити за часом за наручним годинником, розкладати папери в звичайні картонні папки. Однак принадність такого предмета інтер’єру, як настільний набір, полягає саме в тому, щоб додати навколишнього оточення краси і вишуканості завдяки використаному при виготовленні каменю з його дивовижною природною красою, а також блиску бронзових деталей, тонким деталей художньої карбування – всього того, що в сукупності створює непередаване відчуття вишуканості і благородства.