Man cave це берлога чи ідеальний чоловічий простір

Автор | 31 Грудня, 2019

Найчастіше облаштування будинку, вибір дизайну, меблів і аксесуарів, – справа жіноча. Чоловіки ж в цьому питанні зазвичай погоджуються з жінками. Ймовірно, це той же домашній затишок, який традиційно створює і оберігає жінка.

Але в такому жіночому царстві має бути і місце для чоловіка, де б він міг усамітнитися і зайнятися своїми справами – не обов’язково суто грубими, а тими, що до душі.

Тому як організувати такий куточок, де б чоловік відчував себе максимально комфортно, і що для цього потрібно?

Ідея man cave

Man cave – барліг чоловіки, де він може усамітнитися, відволіктися від проблем або подумати над їх вирішенням, зайнятися тим, що цікаво, або ж просто відпочити один або з друзями. Тут повинні панувати саме його порядки і непорядки теж. Тут він зможете зняти з себе костюм уважного чоловіка, тата, сина, трудівника, і просто побути самим собою.

І якщо термін man cave з’явився порівняно недавно, то власне це явище відоме багатьом: чоловічі посиденьки в гаражі, поїздки на полювання, риболовлю, дачу в чоловічій компанії – ті ж способи, за допомогою яких наші батьки намагалися відпочити від насущних проблем і побуту, щоб потім повернутися до них з новими силами і енергією.

Культура man cave активно шириться західними країнами – тут чоловіки витрачають тисячі доларів на облаштування своїх барлогів і звертаються для цього до фахівців. Часто фірми пропонують однакові дизайни з баром, полицями з закусками до пива і іншими стереотипними чоловічими атрибутами. Звичайно ж, чоловічий куточок повинен бути особливим і індивідуальним: хтось тут буде чистити рушницю, і готуватися до чергової риболовлі, хтось – грати в солдатики, милуватися колекцією авіамоделей, збирати друзів перед великим екраном, та хоч вишивати хрестиком! І як чоловікам облаштувати в будинку такої життєво важливий для них куточок?

Виберіть загальну концепцію

Облаштувати будинки крутий бар з колекцією елітного алкоголю, великою кількістю пива і закусок, – це круто, але такий man cave повинен відповідати саме вашим потребам, а не бажанням вразити друзів. Тому перш ніж приступати до облаштування добре подумайте над тим, чого ви дійсно хочете. Не буває двох однакових man cave: кому-то по душі розкішний кабінет з класичними картинами і меблями з червоного дерева, а кому-то – напівпідвальне приміщення з точковим освітленням, шкіряним диваном, величезним телевізором і більярдним столом.

Зважайте зі своєю сферою діяльності

Зрозуміло, особистий куточок впливового політика і футбольного фаната можуть відрізнятися. Від цього буде залежати концепція man cave. Можливо, вам знадобляться полиці для книг, спортивних нагород, колекції міцних напоїв, стенд для розміщення трофеїв з полювання або карта світу із зазначеними місцями, які ви вже відвідали і плануєте відвідати найближчим часом?

Виберіть стиль інтер’єру

З індивідуальністю man cave визначилися – це місце тільки для вас. Залежно від того, яке ви виберете напрямок, вибирайте і інтер’єрний стиль. Це може бути мінімалізм з прихованими системами зберігання речей при відсутності меблів, лофт з елементами індустріального напрямку: цегляними стінами, підкреслено відкритими трубами, грубої штукатуркою, графіті, афішами, дорожніми знаками …

Визначте кольору

Теплі, світлі і яскраві відтінки активізують ту частину мозку, яка відповідає за креативне мислення. Холодні і спокійні кольори, навпаки, роблять нас більш зосередженими. Тому в залежності від того, чим ви плануєте займатися в своєму куточку, вибирайте і кольору: художникам краще уникати холодних відтінків, а тим, хто займається наукою, – теплих і всіх, що притягують до себе погляд.

Якщо немає окремої кімнати

Звичайно, якщо у вас є окрема кімната, а ще краще – цілу будівлю для man cave, то це значно полегшить його організацію. А що робити тим, хто живе, скажімо, в однокімнатній квартирі? Не все так погано – ось кілька ідей організації чоловічого простору для невеликого приміщення.

Обладнайте робоче місце відповідним столом і зручним кріслом

Якщо проводите багато часу за комп’ютером, припиняйте кочувати з ним з кухні в спальню. Обладнайте собі робоче місце зі столом і зручним кріслом, а якщо для цього не вистачає місця, наростити підвіконня і влаштуйте стіл прямо тут! Заодно отримаєте вид на місто, як у мафіозних босів в фільмах.

Поважаєте спорт? Додайте шведську стінку в коридорі, а в дверному отворі – турнік.

Рада для тих, хто зберігає вдома “знаряддя” свого хобі або відпочинку: не потрібно ховати їх на балконі, краще виділіть для цього окремий шафа і повісьте полки з трофеями або іншими пам’ятними речами.

Насправді зовсім не важливо, наскільки великим і цінним буде ваш man cave. Головне – наповнити його своєю енергетикою, індивідуальністю і важливими речами, – і це місце неодмінно стане частиною вашого життя!