Користь велосипеда для здоров’я

Автор | 15 Грудня, 2019

Велосипед ніколи не втрачав своєї актуальності. Навіть тепер, коли автомобілі заполонили все навколо, цей вид транспорту частенько можна побачити на проїжджій частині. Пересуватися на велосипеді зручно, швидко і дуже корисно для здоров’я. Крім того, це ще й найбільш екологічно чиста машина – шкоди навколишньому середовищу від неї, зовсім, ніякого.

Велосипед можна використовувати по-різному – як засіб пересування, як необхідний атрибут для відпочинку і, як спортивний снаряд.

Велоспорт зараз на піку популярності, любителі їзди на велосипеді збираються в клубах, влаштовують шосейні гонки, змагання на треку, по пересіченій або гірській місцевості, розучують всілякі трюки. Особливою популярністю у молоді користується велобол – гра, мета якої забити м’яч у ворота супротивника колесом велосипеда, головою або тулубом. Ще одна пристрасть у підлітків, які захоплюються велоспортом – це велотріал. Суть цього виду спорту в тому, щоб, не злазячи з велосипеда, подолати перешкоди у вигляді сходинок, колод, каменів і т.д.

Все це дуже цікаво, але досить екстремально і підходить лише для любителів адреналіну. Щоб зміцнити своє здоров’я не обов’язково йти на такі крайнощі. Насправді велосипед можна просто використовувати за своїм призначенням і при цьому ставати міцнішими, здоровішими.

За статистикою, в країнах, де велосипед в пріоритеті, відсоток серцево-судинних захворювань дуже низький. Недолік активності – ворог номер один для здорової серцевого м’яза. Під час їзди на велосипеді м’язи тіла ритмічно скорочуються і розслабляються, що добре тренує дихання і зміцнює серцево-судинну систему. Хороша робота серця, забезпечує здоров’я всього організму в цілому. Кров вільно циркулює, доставляючи кисень і корисні речовини в тканини, підвищується працездатність, з’являються нові сили. Разом з тим зникають скачки артеріального тиску, пропадає головний біль.

У тих, хто періодично їздить на велосипеді, добре розвинені легені. Захворювання, пов’язані з органами дихання, не приймають хронічних форм і дуже швидко проходять. Проведені дослідження довели, що у колишніх курців легені очищаються в кілька разів швидше, якщо відмова від сигарет супроводжується періодичної їздою на велосипеді.

Не можна не сказати і про здоров’я суглобів. При їзді на велосипеді вони активно залучені в процес, а це дарує їм рухливість і здоров’я навіть в похилому віці. Відкладення солей з часом просто зникають, якщо їзда на велосипеді стає регулярною.

Те, що прогулянки на залізному коні завжди відбуваються на свіжому повітрі, теж має своє значення. Чисте повітря робить цілющу дію на весь організм – це і ясність розуму, і відмінне самопочуття, і підвищена працездатність. Крім того кисень дарує свіжість шкірі і блиск очам.

Їзда на велосипеді має на увазі і що гартує. Повітряне вплив на оголені ділянки тіла підвищує опірність організму до зовнішніх факторів, робить імунітет сильніше. Єдине що – на перших порах його потрібно дозувати, збільшуючи час поступово.

Тим, хто мріє схуднути, велосипедна їзда доведеться, як не можна до речі. По-перше – це відмінна кардіо навантаження, яка дозволяє спалювати зайві калорії і підшкірні жирові відкладення. По-друге, їзда на велосипеді здорово зменшує апетит. Після велосипедної прогулянки захочеться чогось попити, але щільно пообідати бажання не виникне.

Щоб їзда на велосипеді приносила лише користь, необхідно стежити за своєю поставою і диханням. Вдихати треба носом, а видихати ротом – все, як при бігу. Сидіти за кермом велосипеда потрібно з прямою спиною. Зігнути її – означає порушити не тільки поставу, але і дихання, а це значно знизить оздоровчий ефект.