Яку користь приносить рукоділля?

Автор | 22 Грудня, 2019

Рукоділля – споконвічно жіноче заняття, яке прийшло до нас з сивої давнини. Якщо раніше про дівчину-нареченій говорили, що «вона майстерна рукодільниця», це означало вищу ступінь похвали.

Яких тільки видів рукоділля були відомо в нашій країні! Шиття, вишивка, в’язання, плетіння мережив, ткацтво – будь-яку роботу могли виконувати вмілі та спритні жіночі руки.

Користь від заняття рукоділлям важко переоцінити. Якщо ви вмієте шити, в’язати або плести мережива – значить, ви зможете стати володаркою гардероба з оригінальними, ексклюзивними речами, яких вже точно ні в кого не буде. Навчившись робити картини і панно з крупи і зерен кави, або картини з спилов дерева, ви зможете створити абсолютно унікальний інтер’єр. Велику радість багатьом жінкам приносить розпис по склу – за допомогою цієї техніки виникає можливість прикрасити свій будинок незвичайно красивими вітражами, картинами або посудом.

Можна зайнятися вишивкою, створювати картини зі звичайних ниток муліне або бісеру. Якщо кілька десятків років тому важко було підібрати необхідні кольори для вишивок, то зараз ці проблеми пішли в минуле. Загалом, варто тільки захотіти і, підібравши той вид рукоділля, який найбільш приваблює вас, ви зможете зробити свій будинок, свій одяг і одяг ваших близьких абсолютно унікальними.

Крім того, заняття рукоділлям приносить велику користь нашому мозку. Ваші пальці залишаться слухняними, збережуть свою гнучкість, їх кінчики будуть як і раніше чутливими і ніжними – значить, і мозок буде інтенсивно працювати. Вчені давно прийшли до висновку, що у людей (в’язальниць, вишивальниць), дрібна моторика рук яких знаходиться на належному рівні, настільки ж добре дає собі раду мозок.

Багато років тому емансиповані жінки, вирішивши, що вони повністю зрівнялися з чоловіками, стали активно освоювати чисто чоловічі професії. Вони й не помітили, яких збитків це завдало їх жіночності, адже активна «чоловіча» діяльність нагородила їх надмірним виділенням андрогенів – чоловічих статевих гормонів. Гладкі або надмірно кістляві постаті, різкі, швидкі рухи, грубі голоси видають таких жінок з головою.

Вирівняти гормональний фон в організмі допомагає заняття рукоділлям. І нехай на роботі вам доводиться керувати, що, як відомо, також не додає жіночності, або ви колись вибрали для себе чисто чоловічу спеціальність, будинки займіться улюбленою творчістю. Воно допоможе вам заспокоїтися, розслабитися і відчути себе справжньою жінкою – Берегинею, берегинею будинку.