Як залучити дитину до самостійного читання

Автор | 31 Грудня, 2019

Привити дитині любов до читання з під палки неможливо, дитину можна тільки залучити, тобто навчити отримати задоволення від чого-небудь. Потрібно, звичайно, починати з читання разом, щоб перетворити читання книг в звичку. Можна це робити перед сном, на вихідних або в спеціально відведений час.

Найкраще читати з виразом, як би інтерпретуючи персонажів, наприклад, читаючи різними голосами – діти це дуже люблять.

Головне щоб дитині дуже хотілося читати самому

Однією з основних складових процесу навчання є мотивація, або просто сила бажання щось вивчити. Ось її і треба розвинути перш ніж вчити або змушувати дитину читати. Зробити це досить просто, почавши книгу і помітивши що дитина захопився сюжетом потрібно зупинитися під будь-яким приводом: можна сказати що втомилися і дочитаєте книгу завтра, або що пора спати і продовжите в наступний раз. На наступний день можна прочитати його ще на один день або, взагалі до вихідних. Таким чином інтерес дитини буде внутрішнім, тобто виходити від нього самого.

Батьки кращий приклад для дитини

Це один з найпростіших, але також найефективніших порад. Щоб навчити дитину щось робити, треба це робити самому. Більшість батьків посилаються на брак часу, на стрес, на обсяг роботи, на домашні справи, замість того щоб самим дати приклад своїм дітям, тобто сісти і почитати книгу. Навіть якщо мамі чи татові не подобається читати і якщо немає часу, потрібно з собою носити книгу, щоб дитина бачила як мама дістає її зі своєї сумочки і нехай навіть тільки вдає що читає. Наочний приклад заразливий.

Читання всією сім’єю – запорука сімейного благополуччя

З давніх-давен люди збиралися навколо багаття щоб послухати розповіді старин племені або далеких мандрівників. Навіть сотні років потому красивий, зачаровує розповідь здатний зібрати всіх членів сім’ї навколо книги. Читати книги разом не тільки прищеплює інтерес до читання, а й сприятливо впливає на відносини в сім’ї, зміцнюючи зв’язку між батьками і дітьми, а також братами і сестрами.

Потрібно надати розповіді емоційне забарвлення і вся родина буде переживати за головного героя книги, що в свою чергу дозволяє створити більш відкриту емоційну атмосферу спілкування в сім’ї, розкріпачити свої почуття, показавши емоції і навчитися правильно їх висловлювати. Обговорення улюблених моментів або міркування з приводу сюжету, також можуть допомогти для бесіди на ту чи іншу тему, наприклад жадібність, співчуття, любов, зрада і т.д.