Як вибрати кашпо для інтер’єру?

Автор | 12 Грудня, 2019

Кашпо може бути як для садових, так і для кімнатних рослин. Кашпо можуть бути зроблені з різних матеріалів: глини, пластику, штучного каменю, металу і кераміки.

Пластикові кашпо.

Є найбільш універсальними. Вони можуть бути виконані в різній колірній гамі, бути різних форм і розмірів. Переваги пластикових кашпо в їх довговічності (близько 10 років), вони легкі і не розбиваються при падінні. Доглядати за такими кашпо дуже просто – досить помити їх з милом, тобто шкідлива середовище в пластикових кашпо не затримується.

Глиняні кашпо.

Краще купувати для садових квітів і рослин. Ними краще користуватися в сухе літо і розміщувати недалеко від будинку (уздовж центральної доріжки або поруч з ганком).

Деякі садівники висаджують квіти прямо в кашпо. В цьому випадку, краще купувати глиняні кашпо великих розмірів і висаджувати туди тільки зелені рослини, наприклад, плющ або папороті. Такий декор популярний в Англії і країнах Скандинавії, там кашпо ставляться біля альтанок, і в’юнкі рослини розростаються по фасаду будинку.

Для тих господарів, які люблять класику і у яких прибудинкова територія виконана в строгому і стриманому стилі, краще вибирати пластикові або керамічні кашпо суворої форми. Для володарів ландшафту в стилі ампір ідеально підійдуть кашпо з ажурними елементами в оформленіі- кованими підставками або металевими плетеними підвісками і т.д.

Колір кашпо.

Краще вибирати, з огляду на зовнішній вигляд рослини. Наприклад, якщо квіти яскраві, пишні, то кашпо повинно бути спокійного, нейтрального кольору, щоб не відволікати погляди від краси бутонів. Якщо квітів зовсім небагато, то кашпо вибирайте за кольором схожим з квітами. Для того, щоб кашпо ідеально вписалося в Ваш інтер’єр, підбирайте його не тільки за кольором рослин, але і за кольором того приміщення, в якому воно буде знаходиться.

Форма кашпо.

Також підбирається під кожен вид рослин. Для громіздких, високостовбурних пальм підійдуть підлогові кашпо прямокутної форми. Конусоподібні і трапецієподібні кашпо ідеальні для розлогою листя рослин. Круглі кашпо підходять для рослин з округлою кроною.

Пропорції декоративних підставок для рослин залежать від їх висоти. Для низькорослих рослин потрібно вибирати кашпо по висоті зеленої частини. Для кімнатних рослин зі звисаючими пагонами, потрібно купувати підвісні кашпо, головне, щоб вони були важкими, інакше рослина може переважити і перекинути кашпо. У низькі ємності в формі чаші можна помістити такі рослини, як орхідеї або алое.