Як відкрити магазин товарів для рукоділля

Автор | 22 Грудня, 2019

В останні роки велику популярність набирають речі ручної роботи. Природно, і попит на товари для рукоділля набирає обертів. У статті розповідається про створення бізнесу на реалізації товарів для творчості.

Хоч це і не сильно витратний бізнес, не варто кидатися у вир з головою. Як і в будь-якому іншому бізнесі, тут необхідно скласти чіткий бізнес – план. У плані прописується: аналіз ситуації на ринку, наявність конкурентів, складається кошторис витрат аж до офісного паперу і скріпок, підбирається асортимент, плановані постачальники, передбачуваний дохід і зарплата співробітникам.

Складання бізнес – плану трудомістка робота, яку краще довірити фахівцям.

Крім плану враховуються такі чинники при організації бізнесу.

1. Документи

Залежно від передбачуваного доходу, слід визначитися зі статусом: індивідуальний підприємець або товариство з обмеженою відповідальністю.

Статус індивідуального підприємця підтверджується максимально просто, а от отримати статус ТОВ знадобитися більше часу для оформлення документів. Краще звернутися до юридичної компанії за косультацією щодо порядку реєстарації.

2. Приміщення

Не варто відразу «замахуватися» на велику площу. Торговий кіоск може займати до 8 – 10 кв.м. Планується кілька відділів: в межах 35 кв.м.

Якщо ви вибрали місце найоптимальнішим варіантом буде відділ в торговому центрі або розташування на багатолюдних вулицях. Звичайно, оренда за такі приміщення буде в рази дорожче, але і прохідність покупців збільшується. Необхідно ретельно продумати розстановку обладнання, за допомогою якого можна розділити приміщення на зони.

3. Обладнання

Це стандартний набір: скляні вітрини, прилавок, стелажі для демонстрації товарів. Обов’язкова наявність касового апарату. Комп’ютер буде необхідний, якщо планується велика кількість товару. Не варто забувати про упаковку для продукції, рекламу, візитки.

4. Постачальники

Існує кілька варіантів:

– локальні постачальники: знайти таких не складно, але ціна завищена з – за витрат оптовиків;

– висновок прямого договору з виробником: потрібна особиста присутність для підписання документів, великі виробники не звертають увагу на маленькі магазинчики;

– закупівля на китайських торгових майданчиках: можуть виникнути проблеми з доставкою.

5. Співробітники

Штат співробітників складають:

– 2 продавця;

– бухгалтер;

– охоронець;

– прибиральниця.

Продавці підбираються за встановленими параметрами: відповідальні, знають специфіку товару, які вміють знаходити відповідь на питання покупців.

6.Ассортімент

Широкий вибір товару привертає певний відсоток покупців. Але дуже важко складати список закупівель. На першому етапі краще підібрати товар конкретного напрямку рукоділля, і в подальшому розширювати асортимент.

Ідея бізнесу, з продажем товарів для рукоділля, виправдовує засоби тільки в разі реалізації конкретного плану, чіткого підходу до справи.