Як прикрасити інтер’єр хенд – мейд декором

Автор | 13 Грудня, 2019

Багато сучасні дизайнери-декоратори, працюючи над інтер’єрами, все частіше застосовують handmade елементи. Серед розмаїття творчих можливостей оформлення будинку, вони використовують різні вироби виконані майстрами ручної праці. Починаючи від плитки в ванну або на кухню, створену часто в сімейних майстерень, і закінчуючи в’язаними та пошитими іграшками в дитячу. Таку оригінально розфарбовану орнаментами плитку не зустрінеш в будівельних гіпермаркетах, які співпрацюють з відомими фірмами навіть зі світовими іменами. А іграшки, створені вручну, не йдуть в порівняння з штампованими фабричними.

Те ж саме можна сказати і про порцеляновий посуд ручної роботи. Зазвичай такі речі не робляться на потік, ручна робота передбачає штучні екземпляри, і в будь-якому випадку, на вигляд однакові тарілочки будуть різними. Кожен предмет є ексклюзивним, буквально твором мистецтва. Так, звичайні гуртка, блюдце і ложка для чаю можуть бути стилізованими під бутони троянди в обрамленні листя. Якщо любителі мати свою індивідуальну оригінальну кухоль, шукають її поза магазинами з типовою посудом, вони можуть знайти її у майстрів мистецтва кераміки. Гостей чаювання також можна вразити порцелянової цукорницею, прикрашеної візерунками зі страз. Майстри кераміки навіть для зберігання чаю створюють справжні шедеври у вигляді скриньок чайних будиночків.

Hand-made декор в текстильному інтер’єрі може бути реалізований в’язаними пледами, скатертинами і серветочками, диванними подушками, зшитими на замовлення зі спеціально підібраною тканини, покривалами і килимами. Наприклад, вікно кухні можна перетворити в інсталяцію твори мистецтва, якщо прикрасити його тюлем, пов’язаним гачком ажурними візерунками.

Індустрія hand-made дизайну будинку сьогодні значно зробила крок вперед у своєму розвитку. На спеціальних інтернет-майданчиках торгівлі предметами домашнього декору можна купити навіть світильники, свічники, дзеркала і багато іншого. Матеріалами для виготовлення всього цього оздоблення можуть служити і дерево, і пластик, широко використовується мозаїка.

Так, дизайнери інтер’єру нерідко прикрашають вітальню або хол будинку дзеркалами в рамах ручної роботи. Творча фантазія майстрів перетворює такий буденний і звичний предмет побуту як дзеркало, в даний нереальне вікно в просторі. Це досягається шляхом дизайнерських рішень в оформленні рами. Іноді обрамленням дзеркала служать тропічні листя, ліани і квіти. Буває, реалізується морська тематика, тоді це черепашки, морські коники і зірки, рельєфи хвиль, якорів, ланцюгів. Або це вигадлива мозаїка, ретельно викладена завитками дбайливою рукою художника.

Колекціонери також часто прикрашають свої будинки і квартири порцеляновими ляльками ручної роботи, нерідко виготовленими за індивідуальними замовленнями. Або витонченими вазами, статуетками і скриньками, які з успіхом також можна застосовувати в сімейних фотосесіях.