Як правильно дарувати подарунки?

Автор | 31 Січня, 2020

Подарунки – це невід’ємна частина нашого життя, адже нас оточує багато близьких людей, яким ми прагнемо зробити приємне. Новий рік, день народження, 8 Березня – це лише короткий перелік корисних дат, перед якими ми метушливо бігаємо по магазинах у пошуках відповідного варіанту.

Комусь подобається вибирати подарунки, для кого-то ж – це справжній головний біль, особливо, коли не знаєш, що саме шукаєш. Однак є кілька простих правил, які повинен знати абсолютно кожна людина.

Подарунок повинен вибиратися з розрахунку матеріальних можливостей і дарувати радість не тільки одержувачу, а й самому дарувальнику. Ніколи не даруйте подарунки так, ніби тепер людина вам обов’язково щось повинен піднести натомість. І справа не тільки в ціні, але і в самій манері дарування.

Слід вибирати індивідуальні подарунки. Звичайно, для цього необхідно знати, чим живе і захоплюється людина. Вибираючи духи або одяг, орієнтуйтеся не на свої смаки, а на переваги того, кому призначається презент. При цьому не треба робити вибір на користь тих подарунків, які викличуть у людини негативні емоції. Так, наприклад, людині, який має проблеми зі шкірою, не треба приносити в дар очищающий лосьйон або крем від прищів.

Якщо ж ви зібралися порадувати малознайомої людини, то краще зупинитися на банці доброї кави або оригінальної фоторамки. Одним словом, вибрати щось нейтральне і універсальне.

Звичайно, добре б заздалегідь з’ясувати, чого бажає та чи інша людина. Погодьтеся, що отримати те, про що так довго мріяли, – це справжнє диво. А значить, і позитивних емоцій буде набагато більше.

Краще вибрати подарунок якісний: так він довше прослужить своєму господареві і буде довго нагадувати про вас. Не женіться за дешевою технікою тільки тому, що подарувати її – це круто. Повірте, що дорога туалетна вода або рідкісне мило іноді будуть радувати набагато більше, ніж будь-які китайські підробки.

Оригінальність у виборі подарунка потрібна в міру. Не треба дарувати людям різних домашніх тварин, адже це величезна відповідальність. Подарувати цуценя або кошеня можна лише в тому випадку, коли ви впевнені, що вихованця в будинку чекають, що йому будуть вкрай раді. А ось випадкова фраза «Я б завела собі таку собачку» не може бути аргументом при виборі подарунка.

Що стосується подарунків для дітей, то не зайвим буде згадати і про їхніх батьків. Це означає, що кілька разів подумайте, перш ніж купити малюкам балончики з фарбою або оглушливі музичні інструменти. Найкраще заздалегідь обговорити це з дорослими, щоб потім не було неприємних сюрпризів під час загального торжества.

Не рекомендується дарувати такі специфічні подарунки, як градусники, ліки і навіть носові хустки. До речі, краще заздалегідь ознайомитися з символьним значенням того чи іншого предмета, щоб не засмутити вкрай вразливого людини незграбним вибором.

Багато зараз люблять дарувати гроші. Благо, для таких цілей навіть листівки спеціальні з’явилися. Звичайно, вибір цей досить простий, але втрачається сама суть подарунка, пропадає елемент сюрпризу. Багато хто віддає перевагу все-таки отримати на свято щось матеріально виражене, нехай це і не буде занадто дорогим.

Нарешті, кілька слів про квіти. Зараз можна дарувати квіти в обгортці, а можна піднести рослина в горщику, що стає не тільки модним справою, але і практичним.

Вибираючи подарунок, думайте про почуття і бажання людини, якого хочете привітати. Не треба вибирати дуже дорогі презенти і ставити одержувача в незручне становище. Пам’ятайте, що вся справа не в ціні подарунка, а в тому, з якими емоціями ви його даруєте. Отримуйте самі радість від того, що ви робите. Тоді у відповідь вам обов’язково буде дарована посмішка і світлий вдячний погляд.