Як кинути палити? Реальна історія.

Автор | 6 Січня, 2020

Із задоволенням ділюся своєю реальною історією і методикою як кинути палити. Так кинув курити я, моя дружина, мій товариш і колега по роботі. Це не наукова стаття, а просто історія про те, як і чому вийшло у мене і кількох моїх близьких.

Перше. Треба виховати в собі розуміння того, що куріння шкодить здоров’ю.

Простіше сказати, ніж зробити. Я дуже любив курити, мені подобався сам процес вдихання гарячого диму і видихання. Саме в затяжку, саме так, щоб легкими відчувати тяжкість вдихуваного диму. Пробував курити трубку, пробував курити кальян, пробував курити сигару, але задоволення отримував лише від цинарки і глибокої затяжки.
Щоб змінити своє ставлення до куріння, я дивився в ютуб ролики про шкоду куріння, розповіді лікарів, інтерв’ю, пояснення чому це шкідливо. Спочатку було нудно, а потім почав вникати і в кінці кінців перейнявся.

Результатом цього процесу стало розуміння того, що цигарки мені шкодять і я не хочу добровільно, за свої гроші себе гробити, при цьому збагачувати акціонерів тютюнової фабрики, держава і створювати прибуток медичній клініці.

Друге. Зрозуміти що ти залежний.

Одного ранку я усвідомив, саме усвідомив свою залежність від куріння. Як? Сталося це банально просто. Піти в магазин за свіжим смачним хлібом – я не захотів. Думаю, да ладно, по-снідаємо з вчорашнім черствим хлібом. Зате через 20 хвилин я вже спішно одягав джинси виявивши, що пачка цигарок порожня. І вже в дверях мене осінило: за хлібом я не пішов – лінь, а за цигарками – йду, перемагаючи лінь.

Вся ця ситуація і висновок “варилися” в моїй голові кілька днів. Я її як би марнотратив, обдумував, згадував подібні моменти, вчинки, відмовки і т.п.

Відсутність цигарок або можливості покурити впливало на самопочуття не тільки на фізичному рівні. Я ставав нервовим, гостро реагував на дрібні подразники. Випадків, коли я не міг собі дозволити купити цигарки не було, але форс – мажор виникав періодично. Наприклад, поїздка в інше місто залізничним транспортом – курити у вагоні не можна, зупинки короткі. Доводилося вибігати і викурювати дві цигарки  “прозапас” – повертався задоволений, що вийшло. Довге збори на роботі в конференц-залі – проходило не ефективно, оскільки більшу частину часу в голові крутилося бажання покурити. Соромно.

Висновок сформувався простий – я собі не господар.

Уже після того, як все вийшло я зрозумів, що завдяки першим двом пунктам у мене з’явився намір.

Третє. Як кинути? Варіантів не багато.

а. Кинути відразу і не курити. Це важко. Пам’ятайте відчуття без цигарок? І так відчувати себе кілька днів. Жах.
б. Кинути відразу, але є таблетки або наклеїти пластир. У рекламі говорили, що допомагає. Але відчуття ті ж, може бути трохи слабше. Але палити все одно хотілося дуже сильно. Зверне увагу на те, що вартість “помічників” досить висока. Жах.
в. Перейти на полегшені. Викурював в два рази більше. Ну може в 1,5.
м Кидати поступово. Тобто зменшувати кількість викурених цигарок. Кого я обманюю? Такого темпу вистачить на тиждень. Простіше відмучилася тиждень взагалі без цигарок і кинути, ніж мучитися … тижнів і в підсумку повернутися до старої дозі.

Вообщем, скажу так. Бажання більшого себе ламати не було: сім’я, діти, робота, колеги, друзі … Треба було якось по іншому діяти.

Все це в мені “варилося” протягом тривалого періоду поки одного разу не сформувалося в чітке розуміння наступного кроку. А ну згадуйте, коли не хочеться курити? Коли спиш, біжиш, їдеш на велосипеді, хворієш. ЕВРИКА! Коли хворієш – курити не хочеться. Особливо при високій температурі, коли болить горло, сильний кашель або нежить.

Рішення було прийнято. При першій “болячки” кидаю курити.

Четверте. Як кинув курити?

Справа в тому, що так важко я хворів рідко. Зазвичай чхав, сопливих, температура максимум 37.2 на пару днів. Хворіти спеціально – я не дурень. Слушної нагоди довелося чекати близько 8 місяців. Напередодні Нового Року, точніше 30.12. я зліг з 39.6. Температурив взагалі близько 10 днів. Висока температура трималася до 5 числа, а після падала до 37.2., А до вечора знову піднімалася. Після 10 був нежить ще дня 4 був. Вообщем весь цей час я не курив. Вообще.Такім чином лежачи на ліжку я пережив найболючіші відчуття кидає палити. Далі була вже легка боротьба зі звичкою. І не тільки. По порядку.

П’яте. Наслідки.

Саме на цьому етапі я зрозумів наскільки я глибоко залежний. Ми раби звичок. Нижче звичка і як з нею боровся:
звичка палити після будь-якої їжі – відволікав себе будь-якими думками, спілкуванням особисто або по телефону;
звичка палити після / під час / до кави – перестав пити каву, пив чай;
звичка палити після сексу – допомагала дружина забути про цю звичкою;
звичка палити після сніданку, обіду, вечері;
виходити в офісі на перекур – перестав виходити на перекур;
звичка палити після, під час, стресу – уникав стресу, відволікав себе будь-якими спілкуванням особисто або по телефону.

Після того як кинув палити виникли проблеми з травленням, спостерігалися порушення метаболізму. Добре, що це було тимчасово. Протягом 10 днів з моменту одужання все нормалізувалося.

Крім зазначеного вище працювало така метода. Як тільки хотілося курити – думав про те, що куріння шкодить здоров’ю; палить – собі не господар; великі витрати; в “курящих” сім’ях діти теж курять.

Ще однією мотивацією була і є покупка подарунка на зекономлені гроші. Чи не дрібничку, а подарунок, який буде постійно нагадувати про перемогу і про те, що раніше гроші витрачалися не туди. Вважаємо. Відразу скажу – можна було палити без фільтра або взагалі самосад. Я курив інші. Пачка цигарок стОит $ 2 +/-. Викурював в середньому пачку в день +/-. $ 2х30 днів = $ 60 Якщо були посиденьки з друзями за пивом або коньяком – витрати більше. Найчастіше так і було. Разом близько $ 80-100 на місяць витрачала на цигарки, запальнички і т.п. До речі дружина теж курила, правда в два рази менше, але все одно щомісяця ми витрачали значну суму.
За два роки ми купили нову пральну, електричний гриль, оновили чайник і мультиварку, новий телевізор, двічі купували абонентські карти в спортивний клуб. В цьому році куплю два велосипеди.

Не знаю, як складеться далі, але найскладніше ми пережили. Вже не куримо три роки. Запитуйте, але не нападайте. Я нікого не примушую, що або робити і нікому нічого не продаю. Хочеш – бери, не хочеш – проходь повз.