Фріволіте з бісером

Автор | 18 Грудня, 2019

Прикраси з бісером виглядають – нарядно. Бісер може бути за кольором як в тон вироби, так і контрастним. Існує два способи плетіння мережива фріволіте з бісером. Вони відрізняються тим, де знаходиться бісер: на провідній нитки або на робочій.

Перш, ніж приступити до плетіння, бісер нанизуємо на нитку. Голкою це робити не зручно, так як нитка у нас товста, тому голку треба зробити з нитки. Це можна зробити так: намотавши нитки на човник, опускаємо кінець нитки в клей ПВА, підкручуємо нитку пальцями у напрямку крутки і даємо клею висохнути (можна замість клею використовувати лак для нігтів). Повторюємо це 2 3 рази. При такій процедурі кінець нитки стане твердим і їм можна буде легко набирати бісер.

Робимо бісер на елементах мережива замість декоративного піко. Можна нанизати одну бісеринку, але можна і три, тоді замість піко у нас вийде маленький «зубок», що дуже сильно прикрасить наш елемент.

Набираємо бісер на нитку, яка йде від човника, для цього зразка знадобиться дев’ять бісерин. Як порахувати скільки бісерин нам потрібно на цей елемент? За схемою у нас сім піко, але замість центрального піко поставимо три бісеринки, ось і виходить, що всього нам знадобиться дев’ять бісерин.

Головне правило: якщо плетемо кільце з бісером на робочої нитки, необхідно відлічити потрібну кількість бісеру і затиснути його на робочій петлі пальцями лівої руки. Відраховуємо дев’ять бісерин, просуваємо їх до великого і вказівного пальців лівої руки. Що залишився бісер замотуємо разом з ниткою на човник, щоб він нам не заважав. Затискаємо пальцями лівої руки (вказівним і великим) петлю на лівій руці. Бісер відсуваємо до мізинця, щоб не заважав нам плести вузли фріволіте. За раппорту плетемо три вузла, на місце піко підсувається бісеринку, плетемо два вузла фріволіте впритул у перших трьох вузлів.

Ставимо ще одну бісеринку, плетемо два вузла, бісеринку, три вузла, потім відразу три бісеринки, потім плетемо три вузла і коли пододвінем їх впритул до попередніх вузлів, то бачимо, що наші бісеринки утворюють трикутник, продовжуємо по схемі, доплетаем кільце по раппорту до кінця і стягуємо його.

Звертаємо увагу, що бісер не змінює розмір кільця, так як розташовується над кільцем.

При плетінні дуги не обов’язково відраховувати бісер, так як це не замкнутий елемент, то можна завжди зняти робочу нитку з лівої руки і підсунути необхідну кількість бісеру, коли це треба.