Фелтинг: скачаємо собі біжутерію

Автор | 6 Лютого, 2020

Зі словом «валяння» у нас зазвичай асоціюється річ цілком банальна і практична – валянки. А ось те, що точно таким же способом можна виготовляти різні витончені і вельми ефектні декоративні (і не тільки) штучки – мало хто знає. Допитливі цінительки краси швидко зметикували – як використовувати цей рукотворний спосіб. Спробуйте!

Складного тут нічого немає, і фінансових витрат великих теж не буде потрібно. Зате як сам процес, так і його результат порадує і дамську душу, і її близьких. Відразу слід обмовитися, що видів валяння вовни два (або як його ще називають інакше – фелтинг, Фільц): сухе і мокре. Вони точно відповідають цим позначенням. Причому, якщо мокре виконується виключно за допомогою власних рук (за допомогою звичайного мильного розчину), то для сухого знадобиться придбати спеціальні голки різного розміру (або голкопробивний машинку). І, звичайно, головний компонент: шерсть. Це може бути меринос, овеча – різного ступеня грубості, расчеса і т. Д., А також верблюжа.

Буде потрібно ще матеріал для набивання деяких виробів, іграшок, наприклад. І в міру потреби декоративні доповнюють – мережива, тасьма і т. Д. Види валяних виробів вражають уяву: іграшки, одяг, панно, шкатулки, біжутерія … Варто зауважити, що зовсім недавно з’явився ще один різновид Фільца – нанофелтінг, коли шерсть клеять на шовку.

У підсумку виходить зовсім новий зразок тканини, прекрасно відповідний для пошиття одягу, виготовлення шарфиків та інших витончених штучок.