Догляд за виробами зі шкіри рептилій, екзотичних тварин і риб

Автор | 27 Січня, 2020

Зараз існує безліч видів шкіри, які вимагає особливого і делікатного догляду за ними. Подібні ексклюзивні вироби рекомендується зберігати в умовах невисокої вологості, а також при не дуже високій (низької) температурі повітря. Будь-які з крайнощів можуть нанести шкірі непоправної шкоди.

Догляд за виробами зі шкіри рептилій, екзотичних тварин і риб не відрізняється істотно від догляду за звичайною натуральної шкіри великої рогатої худоби, але ті не менше має деякі особливості. Про них ми напишемо нижче.

Від впливу води та інших рідин на поверхні деяких видів натуральної шкіри можуть з’явитися плями, і навіть може змінитися її колір. Важливо пам’ятати одне правило: всілякі сторонні речовини потрібно видаляти з поверхні шкіри до того, як вони встигнуть вбратися або присохнути.

Маленькі плями можна спробувати вивести за допомогою спирту, крохмалем з кукурудзи або ж засобом для видалення кутикули. Наносити його необхідно за допомогою ватного тампона, однак тут необхідно бути вкрай обережним. Справа в тому, що при цій процедурі знімається невеликий верхній шар шкіри, тому потрібно заздалегідь перевірити дію перерахованих вище засобів на невеликій ділянці шкіри, перш ніж починати повноцінну очистку. Якщо ж плями на поверхні шкіри з’явилися від впливу води, можна спробувати намочити водою весь виріб, щоб отримати рівномірний «новий» відтінок.

Зі шкіри змії також можна знайти безліч аксесуарів, за якими потрібен постійний догляд. Взуття, виготовлену зі шкіри змії або риби, чистити щіткою із застосуванням крему і полірувати за допомогою ганчірки потрібно тільки по напрямку росту лусочок. В іншому випадку оригінальність фактури шкіри змії або риби, буде просто порушена.

Шкіряні вироби необхідно промивати хоча б два рази на рік. Мити потрібно дуже акуратно і вручну з додаванням м’якого мила або ж спеціального мила для очищення шкіри. Сама тканина повинна бути не повністю мокрою, а лише злегка вологою. Після миття обов’язково протріть виріб сухою тканиною. З плином часу шкіра починає висихати, а підвищена температура навколишнього повітря і сонячні промені тільки прискорюють весь цей процес. Для відновлення вологи рекомендується регулярно чистити шкіряні вироби за допомогою спеціальних кондиціонерів, які, до того ж, будуть захищати шкіру від усіляких впливів деяких речовин.