День бабака – весні бути! Традиційне американське свято День бабака.

Автор | 8 Грудня, 2019

Традиційне американське свято День бабака відзначається щорічно 2 лютого. У цей день по поведінці забавного звірка будується прогноз на наступаючу весну. У сонячний погожий день бабак, вилазячи з нірки, зауважує свою тінь і, злякавшись, ховається назад. Це означає, що зима затягнеться, а весна настане ще не скоро. Якщо звір сміливо вилазить зі своєї схованки – чекай ранні весняні деньки.

Але звідки бере початок така дивна традиція – довіряти «прогнозам» звичайного тваринного? Ще в Давньому Римі люди користувалися живим барометром, але в ті часи погоду передбачав прокинувся від сплячки їжак. У Німеччині пильній увазі піддавався борсук, який також прогнозував прихід весни.

Традиції поступово перемістилися в Північну Америку разом з приїздом голландських емігрантів. Але борсуків в цій країні не було, тому «почесну» обов’язок переклали на бабака. Цей звір – найближчий родич білки дуже любить поспати, причому уві сні він часто видає характерний хропіння. А схід сонця бабаки зустрічають свистом. У неволі, при хорошому догляді бабак може дожити до 14 років.

Бабак на прізвисько Філ з міста Панкстоні прославив це місто ставши найвідомішим «метеорологом». Серед жителів ходить легенда, що це бабак живе вже 170 років, завдяки чарівному еліксиру, хто дарує безсмертя.

День бабака нагадує важливу церемонію. Численний натовп збирається біля підніжжя гори, присутні чоловіки одягнені в смокінги і циліндри. Одному з учасників довіряють важливу місію – виманити бабака зі свого будиночка і «вислухати» пророкування, а потім донести його до всіх присутніх на святі. Після цього важливого етапу починається народне веселощі.

Ще більшу популярність свята і місту, де проживає бабак Філ приніс фільм «День бабака», що вийшов на екрани в 1993 році. Наплив туристів після цієї кінокартини значно посилився, люди з усього світу хотіли особисто поспостерігати за прогнозами лісового жителя.