Читання можна вважати корисним хобі?

Автор | 18 Грудня, 2019

Більшість людей на дане питання дадуть відповідь однозначна – так, і навіть не будуть розбиратися в питанні, але ж є конкретні дані. Як саме читання впливає на організм людини, розберемося далі. Для початку можна озвучити заспокійливий ефект, позитивні емоції і нові враження.

Багато вчених згідно з дослідженнями стверджують, що любителі книг живуть далі і на 20% менше помирають раптово – правда конкретних пояснень вчені не призводять – є припущення про зміцнення зв’язків клітин мозку, що не дає розвиватися багатьом захворюванням.

Читання допомагає боротися зі стресом, знижує емоційну напруженість і нервозність на 70%, що більше, ніж ефект від прогулянок або прослуховування улюбленої музики.

Майже відразу після початку читання відбувається розслаблення організму, стабілізується серцевий ритм і знімається м’язове напруження.

Регулярне читання створює умови для стимуляції роботи мозку і не дає згасати здатності запам’ятовування і пізнавальної функції. Дослідження доведено, що ні читає населення втрачає пам’ять швидше на 50%. При вивченні якоїсь науки і просто читанні для задоволення працюють різні частки мозку, які допомагають зберігати функції цього органу в повному розмірі і зберігати дієздатність в літньому віці.

Читання допомагає розслабитися, сприяє спокійному і здоровому сну на відміну і від смартфона. Причому можна робити це з електронної книги або мобільного пристрою.

Читання також сприяє налагодженню контактів і спілкування, тому що з’являються різнобічні погляди, вміння переживати за інших людей, розуміння, що люди і їх думка можуть відрізнятися. Любителі книг вчаться бачити життя з різних сторін і приймати правильні рішення.

Навіть для процесу травлення знайдена користь, людина, яка читає, повільніше жує і краще перетравлює їжу. Багатьом книга допомагає і спокійніше сходити в туалет, особливо при наявності хронічних закрепів.

В результаті при читанні працюють різні частки мозку, що допомагає при численних захворюваннях. Читання допомагає знайти мотивацію, прагнути до досконалості, уникнути проблем зі здоров’ям.