Чи потрібні велорукавиці?

Автор | 15 Грудня, 2019

Спеціальні велорукавиці з’явилися далеко не відразу після винаходу двоколісного транспорту. Але ще в 19 столітті люди, що каталися на велосипеді, використовували шкіряні і шерстяні рукавички і рукавиці. Набагато пізніше, вже в другій половині 20 століття, світ побачив рукавички для вело прогулянок практично в їх сучасному вигляді. Бум велоспорту привів до зростання продажів і прогресу в екіпіровці. А потім, такі специфічні речі набули поширення і в аматорській середовищі.

Функції велорукавиць

1. Захисна функція.

Будь-які вело рукавички здатні захищати від травм руки велосипедиста в тій чи іншій мірі. Навіть найтонші шосейні моделі в разі падіння ефективно захищають шкіру на долонях від розривів і саден.

2. Підвищення комфорту.

Ідеальних доріг немає, будь-яка поверхня містить безліч мікроскопічних тріщин і нерівностей. Багато елементів велосипеда покликані гасити вібрації: покришки, амортизаційна вилка, м’які ручки на кермі. Але і вело рукавички забезпечують певний рівень зручності, поглинаючи вибоїни. Робиться це за рахунок пружних вставок з синтетики на тильній стороні рукавички. Також хват керма набагато надійніше саме в рукавичках. Цьому сприяють продумані матеріали, такі як штучна шкіра і силікон.

3. Регулювання температурного режиму.

У спеку потрібно оберігати руки від перегріву і опіків на сонці. А взимку в деяких регіонах, в тому числі в нашій країні, зустрічаються сильні морози. Відповідно випускаються різні види утеплених і вітрозахисних рукавичок. Вкрай важливо забезпечити вентиляцію, щоб піт міг випаровуватися назовні.

Види сучасних велорукавиць

1. Відкриті.

Цей варіант широко застосовується для повсякденного катання влітку, а також в шосейному і гірському велосипеді. Особливістю є чудові матеріали, які дозволяють відчувати комфортно рукам і не потіти зсередини. Верх виготовлений з поліестеру і нейлону. На стороні долоні приклеєні вставки з замінника шкіри. Довжина рукавичок по середину фаланги пальців. Застосовуються яскраві кольори і вставки із світлоповертаючих матеріалів.

2. Закриті захисні велорукавиці.

Вони використовуються для екстремальних видів велосипедного спорту в горах. Вони нагадують мотоциклетні аналоги, тільки легше і м’якше останніх. Зовні їх відрізняє безліч вставок із пластику й скловолокна, щоб при падінні максимально захистити руки гонщика. Тильна сторона також досить міцна – адже часто удар може припадати на долоню. Важливо підкреслити, що цей вид екіпіровки не призначений для носіння в холодну пору, тому що він не утеплений, а служить виключно для безпеки.

3. Закриті легкі велорукавиці.

Вони найближче до першого варіанту, тому що зроблені для катання в теплу пору року і відрізняються тонкими матеріалами. Від попереднього типу їх відрізняє практично відсутність захисних накладок.

4. Теплі велорукавиці.

Це особливий вид вело аксесуарів, який застосовується в суворому кліматі. Вони виконані з щільної тканини, пальці зазвичай майже всі поєднані між собою. Всередині знаходиться сучасний синтетичний утеплювач, який не боїться вологи і відмінно провітрюється. Рук в них тепло, і вони не пітніють. Хорошим тоном є застосування мембранної підкладки – цей технологічний матеріал не промокає.

5. Вітрозахисні рукавиці для міжсезоння.

Досить універсальний тип, який часто застосовується для зимового катання в м’якому кліматі. Такі рукавички повністю захищають руки від вітру, можуть бути злегка утеплені, але разом з тим матеріали досить тонкі і легкі. А самі рукавички характеризує зручність для велосипедиста, тому що вони абсолютно не сковують рухи.

Для безпечного та цікавого катання потрібно обов’язково користуватися рукавичками, це незамінний атрибут велосипедиста.