Book carving – сучасне хобі

Автор | 26 Грудня, 2019

Художнику з Чикаго Брайану Деттмер прийшла в голову ідея створювати твори мистецтва зі старих книг, тим самим даючи їм друге життя. Він вміло звертався з пінцетом і хірургічними інструментами, отримуючи химерні скульптури з паперового матеріалу. Родоначальник цього виду діяльності здобув світову популярність і визнання, завдяки своєму таланту і унікальному підходу.

Захоплення стали називати «book carving», що в перекладі з англійської означає «різьблення по книгам». Згодом це хобі переросло в щось більше, і зараз його з упевненістю можна виділити в один із напрямів сучасного мистецтва.

Вихідні предмети під рукою майстра набували цікаві форми і перетворювалися в дивовижні об’ємні композиції, що викликають суперечливі емоції у людей. Деякі засуджували, вважаючи, що різати книги недозволено, а інші щиро захоплювалися готовим результатом. Сам Брайан хотів донести, що книги після обробки по-новому розкривають свої внутрішні елементи, які перебували на тому самому місці, де були спочатку.

Заняття різьбленням по книгам поступово стало набувати популярності в багатьох країнах. Будь-яка людина з хорошою фантазією і нестандартним мисленням міг стати справжнім майстром, експериментуючи над технологією і створюючи оригінальні шедеври за допомогою мінімального набору інструментів. Маючи працьовитість, терпіння і акуратність, творець здатний на вражаючі і оригінальні роботи, які добре впишуться під інтер’єр будинку або відправляться в галерею.

«Book carving» – це захоплюючий вид творчості, що приносить задоволення і масу позитивних емоцій не тільки майстру, але і глядачам, які згодом побачать підсумковий арт-об’єкт на виставці. Таке хобі також популяризує книжкову культуру, привносячи нестандартні та інноваційні ідеї в застаріле паперове чтиво.